Skupinové velitelství letectva 3 [1938-1939]

3rd Air Force Group Command / Luftwaffengruppenkommando 3

     
Název:
Name:
Skupinové velitelství letectva 3
Originální název:
Original Name:
Luftwaffengruppenkommando 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1939
Nástupce:
Successor:
Letecká armáda 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.02.1938-01.02.1939
Dislokace:
Deployed:
04.02.1938-01.02.1939 München
Velitel:
Commander:
04.02.1938-01.02.1939 Sperrle, Hugo (generál letectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
04.02.1938-01.02.1939 Pohl, Maximilian von(generálmajor )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
04.02.1938-30.06.1938 Letecká župa V
04.02.1938-01.02.1939 Letecká župa VII
04.02.1938-01.02.1939 Letecká župa VIII
04.02.1938-01.02.1939 Letecká župa XII
04.02.1938-01.02.1939 Letecká župa XIII
04.02.1938-01.08.1938 Vyšší letecké velitelství 5
DD.02.1938-DD.06.1938 Vyšší velitelství protiletadlového dělostřelectva 5

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Stabe und Truppenteile des Heeres und der Luftwaffe. Boppard, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/Skupinove-velitelstvi-letectva-3-1938-1939-t9280#421592Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!