Main Menu
User Menu

Skupina obrany Lvova [1939-1939]

Grupa Obrony Lwowa/Lwów Defence Group

     
Název:
Name:
Skupina obrany Lvova
Originální název:
Original Name:
Grupa Obrony Lwowa
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
22.09.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.09.1939-22.09.1939 Velitelství sborové oblasti VI [1939-1939]
Dislokace:
Deployed:
12.08.1939-22.09.1939 Lvov/ ul. Zielona /

Velitel:
Commander:
12.09.1939-22.09.1939 Sikorski, Franciszek Józef (generał brygady ve výslužbě)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
12.09.1939-22.09.1939 Ryziński, Kazimierz (podpułkownik dyplomowany piechoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.09.1939-22.09.1939 35. pěší divize (záložní)
13.09.1939-22.09.1939 6. těžký dělostřelecký pluk

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Dalecki, Ryszard: Armia "Karpaty" w wojnie 1939 roku, Wydawnictwo LIBRA, Rzeszów 2009
Dokumenty Obrony Lwowa 1939, Institut Lwowski, Warszawa 1997
URL : https://www.valka.cz/Skupina-obrany-Lvova-1939-1939-t126418#428614Verze : 0
MOD