Main Menu
User Menu

Skupina bojové přípravy stíhacího letectva [1969-1991]

Combat Training Group of the Fighter Air Force Department of the 3rd State Air Defense Divisions

     
Název:
Name:
Skupina bojové přípravy stíhacího letectva
Originální název:
Original Name:
Skupina bojové přípravy stíhacího letectva
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1969
Předchůdce:
Predecessor:
Skupina bojové přípravy stíhacího letectva
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1991
Nástupce:
Successor:
Skupina bojové přípravy stíhacího letectva
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.09.1969-01.05.1991 Oddělení stíhacího letectva 3. divize protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.09.1969-01.05.1991 Žatec, Kasárny "RÜT" /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.09.1969-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
30.10.1969-07.12.1969 Macek, Josef (Podplukovník)
07.12.1969-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
01.10.1979-23.08.1981 Bandík, Ján (Major)
23.08.1979-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
www.valka.cz
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/Skupina-bojove-pripravy-stihaciho-letectva-1969-1991-t239487#661825Verze : 7
I. Skupina bojové přípravy stíhacího letectva: 01.09.1969-01.05.1991
1. náčelník skupiny (zástupce náčelníka odd. stíhacího letectva)
01.09.1969-30.10.1969
30.10.1969-07.12.1969 Macek, Josef (podplukovník) Ing.
07.12.1969-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Jaroš, Václav (podplukovník) Ing.
DD.MM.RRRR-30.09.1979 ?, ? ( )
30.09.1979-23.08.1981 Bandík, Ján (major) Ing.
23.08.1981-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Hanuš, Bohumil (podplukovník)
DD.MM.RRRR-01.05.1991 Demeter, Miroslav (major) Ing.

2. Inspektor techniky pilotáže
01.09.1969-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.MM.RRRR-01.09.1976 Jansa, ? (major)
01.09.1976-DD.MM.1977 Breburda, Jaroslav (major) Ing.
DD.MM.1977-Dd.MM.RRRR ?, ? ( )
09.10.1987-22.04.1988 Vašek, Václav (podplukovník) Ing.
23.04.1988-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.MM.RRRR-01.05.1991 ?, ? ( )

3. Inspektor vzdušné střelby
01.09.1969-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
24.08.1976-30.09.1979 Bandík, Ján (major) Ing.
DD.MM.RRRR-03.06.1990 Trnka, Zdeněk (podplukovník) Ing.
03.06.1990-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD..MM.RRRR-01.05.1991 Hanuš, Bohumil (podplukovník)

II. Starší letovod stíhacího letectva
01.09.1969-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Uher, ? (podplukovník)
DD.MM.RRRR-01.05.1991 Falta, Jiří (major)
URL : https://www.valka.cz/Skupina-bojove-pripravy-stihaciho-letectva-1969-1991-t239487#661923Verze : 13
.
Skupina bojové přípravy stíhacího letectva [1969-1991]  - Ilustrační foto (via Ing. Jiří Brož)

Ilustrační foto (via Ing. Jiří Brož)
URL : https://www.valka.cz/Skupina-bojove-pripravy-stihaciho-letectva-1969-1991-t239487#661989Verze : 0