Main Menu
User Menu

Skupina Drapella [1939-1939]

Grupa generała Drapelli/Drapella Group

     
Název:
Name:
Skupina Drapella 1)

Originální název:
Original Name:
Grupa generała Drapelli
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
27. pěší divize
Datum zániku:
Disbanded:
12.09.1939
Nástupce:
Successor:
27. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.09.1939-12.09.1939 Armáda "Pomořany"
Dislokace:
Deployed:
06.09.1939 Toruň/? /
07.09.1939-08.09.1939 Słomkowo/dvůr /
09.09.1939 Włocławek /
10.09.1939 Dębice/? /
11.09.1939-12.09.1939 Przyborów/? /

Velitel:
Commander:
06.09.1939-12.09.1939 Drapella, Juliusz Alfred (generał brygady)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
06.09.1939-12.09.1939 Bobrowski, Stanisław (podpułkownik dyplomowany piechoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
06.09.1939-12.09.1939 27. pěší divize
06.09.1939-09.09.1939 I. četa 43. pozorovací letky
06.09.1939-07.09.1939 Sloučený pluk Pomořanské jezdecké brigády

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
1) V operačních dokumentech zvaná rovněž jako Zgrupowanie gen. Drapelli - Uskupení Drapella - Drapella Grouping. Velitelství skupiny bylo rovněž velitelstvím 27. pěší divize.
Zdroje:
Sources:
Ciechanowski, Konrad: Armia "Pomorze" 1939, WIH, MON, Warszawa 1982
Wojna obronna Polski 1939 - Wybór źródeł, WIH, MON, Warszawa 1968
URL : https://www.valka.cz/Skupina-Drapella-1939-1939-t126261#428328Verze : 0
MOD