Main Menu
User Menu

Skerešovo

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Skerešovo
Originální název:
Original Name:
Skerešovo
Další názvy:
Other Names:
(1243) Staruch, (1266) Scarus, (1773) Skeressowo, maďarsky Szkáros.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°30'14.57"N 20°12'02.9"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1243
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol reformovaný klasicistický z roku 1822, na mieste staršom zo 16. storočia
- Kúria klasicistická z polovice 19. storočia s klasicistickou sýpkou z roku 1867
- Kúria neoklasicistická, z konca 19. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.skeresovo.ocu.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Skeresovo-t127170#430496Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Revuca-t127170#430496Version : 0
MOD