Main Menu
User Menu

Šivetice

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Šivetice
Originální název:
Original Name:
Šivetice
Další názvy:
Other Names:
(1262) Sueta, (1435) Swethe, (1453) Zwyhete, (1455) Sywethe, (1590) Seuitiche, (1773) Seweticze, (1808) Ssiwetice, (1920) Šivetice; maďarsky Süvete.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°34'52.48"N 20°16'32.3"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1262
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky z polovice 13. storočia, vo forme rotundy, románske nástenné maľby, interiér je v barokovom slohu
- Zvonica baroková z roku 1750
- Kostol evanjelický tolerančný z roku 1785, veža kostola z roku 1831
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
Matej Bahil (1706 - 1761), náboženský spisovateľ
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Šivetice boli v rokoch 1938-1945 pričlenené k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ;
URL : https://www.valka.cz/Sivetice-t127171#430497Verze : 0
MOD