Main Menu
User Menu

Sirk

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Sirk
Originální název:
Original Name:
Sirk
Další názvy:
Other Names:
(1421) Chyrk, (1551) Szyrk, (1565) Sirk, (1593) Rattko Zyrk, (1773) Sirk; maďarsky Szirk.


Červeňany (1427)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°37'07.4"N 20°06'04.5"E
Místní části:
Local Municipalities:
Červeňany
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1421
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol bývalý románsko-gotický z 13.-14. storočia, neskôr prestavaný a premenený na obytný dom
- Kostol evanjelický klasicistický z roku 1785
- Pomník SNP z roku 1960
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
Michal Laciak (1826 – 1904), hudobník


Pôsobisko:
Pavel Emanuel Dobšinský – (16. marec 1828 – 22. október 1885 Drienčany)
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.sirk.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Sirk-t127169#430495Verze : 0
MOD