Main Menu
User Menu

Širaiši, Mičinori

Michinori Shiraishi / 白石通則

     
Příjmení:
Surname:
Širaiši
Jméno:
Given Name:
Mičinori
Jméno v originále:
Original Name:
白石通則 / しらいし・みちのり
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
05.11.1873 ?, prefektura Ehime /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Port Arthur
velitel: 31. pěší brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/白石通則
URL : https://www.valka.cz/Siraisi-Micinori-t180825#530360Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Shiraishi
Jméno:
Given Name:
Michinori
Jméno v originále:
Original Name:
白石通則
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-27.05.1896 vojenská akadémia
13.12.1899-28.09.1902 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.01.1897 podporučík
17.11.1899 poručík
05.06.1903 kapitán
13.11.1907 Major
28.09.1914 podplukovník
01.04.1916 plukovník
12.05.1920 generálmajor
15.12.1924 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
20.08.1924-15.12.1924 Velitel : Pevnost Port Arthur
15.12.1924-01.05.1925 Velitel : Pevnost Port Arthur

Ručně vyplněné položky:
25.01.1897-25.10.1897 1. peší pluk
25.10.1897-25.08.1898 38. peší pluk
25.08.1898-01.10.1898 4. Taiwanský peší obranný pluk
01.10.1898-08.05.1899 ? prapor 4. Taiwanského pešieho obranného pluku
08.05.1899-DD.MM.RRRR 38. peší pluk
27.05.1903-22.12.1903 38th Infantry Regiment
22.12.1903-19.01.1904 pridelený k Generálnemu štábu
19.01.1904-23.02.1906 pridelený k štábu 9. divízie
23.02.1906-13.11.1907 pridelený k štábu 10. divízie
13.11.1907-10.08.1909 Inštruktor, Vojenská škola Toyama
10.08.1909-28.09.1912 personálna kancelária Komisára pre vzdelávanie?
28.09.1912-14.01.1914 pridelený k 51. peśiemu pluku
14.01.1914-14.01.1916 velitel plukovného okresu Tsu
14.01.1916-15.11.1916 velitel Tábora vojnových zajatcov Fukuoka
15.11.1916-24.07.1918 velitel 7. pešieho pluku
24.07.1918-12.05.1920 náčelník štábu 19. divízie
12.05.1920-06.08.1923 velitel 31. pešej brigády
06.08.1923-20.08.1924 velitel Vojenská škola Toyama
20.08.1924-01.05.1925 velitel pevnosti Port Arthur
25.05.1925-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

01.11.1920

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

01.11.1922

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/白石通則
URL : https://www.valka.cz/Siraisi-Micinori-t180825#530365Verze : 0
MOD