Main Menu
User Menu

Šioja, Masakuni

Masakuni Shioya / 塩屋方圀

     
Příjmení:
Surname:
Šioja
Jméno:
Given Name:
Masakuni
Jméno v originále:
Original Name:
塩屋方圀 / しおや・まさくに
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.12.1849 ?, prefektura Išikawa /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
11.11.1914 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Tokijského zálivu
velitel: 2. pěší brigáda
velitel: Cušimská bezpečnostní jednotka
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/塩屋方圀
URL : https://www.valka.cz/Sioja-Masakuni-t181720#532282Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Šioja
Jméno:
Given Name:
Masakuni
Jméno v originále:
Original Name:
塩屋方圀 / しおや・まさくに
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
31.05.1873 poručík
29.08.1874 kapitán
29.04.1877 major
08.09.1883 podplukovník
16.11.1887 plukovník
30.08.1894 generálmajor
13.03.1899 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
06.02.1892-01.08.1894 Velitel : Armádní válečné kolegium
24.06.1895-27.01.1896 Velitel : Armádní válečné kolegium
26.02.1898-13.03.1899 Velitel : Cušimská bezpečnostní jednotka
13.03.1899-05.05.1902 Velitel : Pevnost Tokijského zálivu

Ručně vyplněné položky:
16.11.1875-29.04.1880 vellitel 6. delostreleckého praporu Kumamoto Chindai
29.04.1880-26.07.1882 vellitel 1. delostreleckého praporu Tokyo Chindai
26.07.1882-10.07.1883 pridelený k Sekcii pobrežnej obrany Generálneho štábu
10.07.1883-13.02.1884 zástupca náčelníka Sekcie pobrežnej obrany Generálneho štábu
13.02.1884-16.07.1887 velitel 1. delostreleckého pluku
16.07.1887-17.11.1887 štáb Hiroshima Chindai
17.11.1887-14.05.1888 náčelník štábu Hiroshima Chindai
14.05.1888-06.02.1892 náčelník štábu 5. divízie
06.02.1892-01.08.1894 riaditel Armádneho vojnového kolégia
16.12.1892-31.08.1894 poradca, Vojenská delostrelecká komisia
31.08.1894-DD.MM.RRRR 1. logistická jednotka?
24.06.1895-27.01.1896 poverený riaditel Armádne vojnové kolégium
22.07.1895-14.10.1896 Auditor pevnostného delostrelectva
14.10.1896-03.03.1898 velitel 2. pešej brigády
14.10.1896-01.05.RRRR velitel okupačných sil Weihaiwei
03.03.1898-13.03.1899 velitel Cuśimskej bezpečnostnej jednotky
13.03.1899-05.05.1902 velitel Pevnosti Tokyjského zálivu
05.05.1902-DD.MM.RRRR Reserva
08.11.1904-22.07.1909 velitel 7. náhradnej divízie
Vyznamenání:
Awards:

20.08.1895

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

20.08.1895

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

01.04.1906

Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/塩屋方圀
URL : https://www.valka.cz/Sioja-Masakuni-t181720#532303Verze : 5
MOD