Main Menu
User Menu

Šioda, Teiiči

Teiichi Shioda / 塩田定市

     
Příjmení:
Surname:
Šioda
Jméno:
Given Name:
Teiiči
Jméno v originále:
Original Name:
塩田定市 / しおだ・ていいち
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
17.06.1886 ?, prefektura Fukuoka /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
20.12.1940 Tokio /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Tokijskáho zálivu
velitel: Taiwanská smíšená brigáda
velitel: 12. pěši brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/塩田定市
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Sioda-Teiici-t182153#533101Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Šioda
Jméno:
Given Name:
Teiiči
Jméno v originále:
Original Name:
塩田定市 / しおだ・ていいち
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.12.1907-27.05.1909 Vojenská akadémia
09.12.1916-26.11.1919 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
03.02.1913 podporučík
03.02.1913 poručík
15.04.1919 kapitán
20.08.1924 major
10.08.1928 podplukovník
01.08.1933 plukovník
02.08.1937 generálmajor
02.10.1939 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1940-20.12.1940 Velitel : Pevnost Tokijského zálivu

Ručně vyplněné položky:
03.02.1913-25.03.1913 14. peší pluk
25.03.1913-DD.MM.RRRR Adjutant 35. pešia brigáda
28.11.1916-DD.MM.RRRR 14. peší pluk
05.07.1920-22.10.1920 pridelený k Generálnemu štábu
22.10.1920-17.06.1921 pridelený k 14. pešiemu pluku
17.06.1921-01.04.1922 pridelený k Generálnemu štábu
01.04.1922-31.03.1924 pridelený k veleniu Kwantungskej armády
31.03.1924-20.08.1924 pridelený k Generálnemu štábu
20.08.1924-18.03.1925 pridelený k 26. pešiemu pluku
18.03.1925-01.05.1926 velitel ? praporu 26. peší pluk
01.05.1926-24.03.1928 pridelený k Generálnemu štábu
24.03.1928-05.06.1928 velitel ? praporu 14. peší pluk
05.06.1928-06.03.1930 14. peší pluk
03.03.1930-01.08.1933 štáb Plukovného okresu Wakayama
01.08.1933-15.03.1935 velitel Plukovného okresu Tokushima
15.03.1935-22.07.1937 velitel 47. pešieho pluku
02.08.1937-12.09.1939 velitel 12. pešej brigády
12.09.1935-01.08.1940 velitel Taiwanskej zmiešanej brigáde
01.08.1940-20.12.1940 velitel Pevnosti Tokyjského zálivu
Vyznamenání:
Awards:

15.10.1920

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/塩田定市
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Sioda-Teiici-t182153#533223Verze : 1
MOD