Šimamoto, Masaiči

Masaichi Shimamoto / 島本正一

     
Příjmení:
Surname:
Šimamoto
Jméno:
Given Name:
Masaiči
Jméno v originále:
Original Name:
島本正一 / しまもと・まさいち
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
16.11.1887 ?, prefektura Kóči /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
07.04.1967 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Yura
náčelník štábu: 2. divize
velitel: 19. pěší pluk
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/島本正一
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Simamoto-Masaici-t184038#537428Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Šimamoto
Jméno:
Given Name:
Masaiči
Jméno v originále:
Original Name:
島本正一 / しまもと・まさいち
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-27.05.1909 Vojenská akadémia
29.11.1915-29.11.1918 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1909 podporučík
03.02.1913 poručík
14.06.1919 kapitán
20.08.1924 major
10.08.1928 podplukovník
08.08.1932 plukovník
02.08.1937 generálmajor
02.10.1939 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
28.03.1936-02.08.1937 Náčelník štábu : 2. divize
01.08.1939-02.10.1939 Velitel : Pevnost Yura
02.10.1939-09.03.1940 Velitel : Pevnost Yura

Ručně vyplněné položky:
25.12.1909-11.09.1913 49. peší pluk
11.09.1913-13.01.1914 Adjutant ? praporu 49. peší pluk
13.01.1914-DD.MM.RRRR Adjutant 1. pešia brigáda
10.12.1915-DD.MM.RRRR 49. peší pluk
25.07.1919-01.12.1919 pridelený k Generálnemu štábu
06.11.1922-06.12.1923 pridelený k Generálnemu štábu
06.12.1923-01.05.1925 pridelený k veleniu Čínskej Kanto? armády
01.05.1925-06.08.1926 štábny dôstojník bezpečnosti Tokya
06.08.1926-10.08.1928 velitel ? praporu 35. peší pluk
10.08.1928-01.08.1931 pridelený 4. pluku Imperiálnej gardy
01.08.1931-28.05.1932 velitel 2. samostatného posádkového praporu
28.05.1932-01.08.1934 velitel Vojenskej polície Harbin (Kempeitai)
01.08.1934-28.03.1936 velitel 19. pešieho pluku
28.03.1936-02.08.1937 náčelník štábu 2. divízie
02.08.1937-10.11.1938 velitel Akadémie vojenskej polície
10.11.1938-05.01.1939 pridelený k veleniu Stredočínskej oblastnej armády
05.01.1939-01.08.1939 velitel Vojenskej polície Stredočínskej oblastnej armády
01.08.1939-09.03.1940 velitel pevnosti Yura
30.03.1940-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

29.04.1934

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

29.04.1934

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

13.08.1938

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/島本正一
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Simamoto-Masaici-t184038#537459Verze : 1
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!