Main Menu
User Menu

Šigemi, Kumao

Kumao Shigemi / 重見熊雄

     
Příjmení:
Surname:
Šigemi
Jméno:
Given Name:
Kumao
Jméno v originále:
Original Name:
重見熊雄 / しげみ・くまお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
15.04.1861 ?, prefektura Jamaguči /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
09.05.1928 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Shimonoseki
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/重見熊雄
URL : https://www.valka.cz/Sigemi-Kumao-t181124#531220Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Šigemi
Jméno:
Given Name:
Kumao
Jméno v originále:
Original Name:
重見熊雄 / しげみ・くまお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.02.1881-24.12.1883 Vojenská akadémia
20.11.1887-23.12.1890 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
24.12.1883 podporučík
27.04.1887 poručík
06.06.1890 kapitán
26.12.1894 major
27.12.1899 podplukovník
01.05.1903 plukovník
28.01.1909 generálmajor
11.05.1914 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
10.12.1909-11.05.1914 Velitel : 4. kancelář (historie) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
11.05.1914-18.08.1916 Velitel : Pevnost Shimonoseki

Ručně vyplněné položky:
07.03.1890-DD.MM.RRRR 5. pluk polného delostrelectva
27.04.1892-25.06.1896 Inštruktor, Vojenská delostrelecká technická škola
25.06.1896-05.11.1896 štáb, pevnosti Shimonoseki
05.11.1896-29.07.1899 štábny dôstojník 3. divízia
29.07.1899-27.12.1899 štábny dôstojník Imperiálna garda
27.12.1899-DD.MM.RRRR pridelený k Inšpektoriátu Tokyjského delostreleckého arsenálu
28.06.1901-05.05.1902 Inštruktor vojenských vied Armádne vojnové kolégium
05.05.1902-14.05.1906 náčelník štábu Imperiálnej gardy
14.05.1906-19.12.1908 pridelený k Generálnemu štábu
19.12.1908-28.01.1909 náčelník sekcie Zahraničnej vojenskej histórie Generálneho štábu
28.01.1909-10.12.1909 pridelený k Generálnemu štábu
10.12.1909-11.05.1914 náčelník 4. kanceláře (historie) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
11.05.1914-18.08.1916 velitel pevnosti Shimonoseki Fortress
17.01.1917-DD.MM.RRRR Reserva
01.04.1928-DD.MM.RRRR výslužba
Vyznamenání:
Awards:

20.09.1895

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

01.04.1906

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

30.11.1914

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/重見熊雄
URL : https://www.valka.cz/Sigemi-Kumao-t181124#531284Verze : 2
MOD