Main Menu
User Menu

Seznam osob popravených za II. stanného práva v Pardubicích

Seznam osob popravených za II. stanného práva v Pardubicích na Zámečku 3.6. – 9.7.1942

3.6. 1942
Horská Miroslava (nar.1918), Horní Sloupnice
Mikulecká Anna (nar.1896), Horní Sloupnice
Mikulecký Stanislav (nar.1895), Horní Sloupnice
Průšek Josef (nar.1889), Horní Sloupnice
Průšek Otakar (nar. 1923), Horní Sloupnice
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171928Verze : 0
4.6. 1942
Čeřenský Josef (nar.1884), Pardubice
Hofman Jaroslav (nar.1903), Velká Jesenice
Korábová Marie (nar.1902), H.Králové
Kudrna Rudolf (nar.1896), H.Králové
Ruml Jaroslav (nar.nar.1881), Pardubice
Ther František (nar.1908), Suchý Důl
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171929Verze : 0
5.6. 1942
Bilina Jaroslav (nar.1896), Dvůr Králové
David Jaroslav (nar.1893), Dvůr Králové
Holý Václav (nar.1886), H.Králové
Suchý Jaroslav (nar.1896), Újezd
Tošovský Rudolf (nar.1914), Týniště n/O.
Vaněk Josef (nar.1883), H.Králové
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171932Verze : 0
9.6. 1942
Bednář Jan (nar.1897), Štěpánov
Brož Ladislav (nar.1899), Týniště n/O.
Brožová Ludmila (nar.1901), Týniště n/O.
Kafka Otto (nar.1911), H.Králové
Karásková Marie (nar.1911), Týniště n/O.
Potoček František (nar.1897), Lípa u Týniště n/O.
Stejskal Josef (nar.1891),
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171933Verze : 0
10.6. 1942
Cziviš Miroslav (nar.1920), Litomyšl
Duminová Paraska (nar.1891), Pardubice
Eisner Leopold (nar.1883), Litomyšl
Klemt Václav (nar.1894), Litomyšl
Kocmánková Anna (nar.1911), Litomyšl
Králová Františka (nar.1889), Litomyšl
Lindenthal Václav (nar.1898), Litomyšl
Mlejner Jaroslav (nar.1913), Choceň
Pekárek Josef (nar.1896), Litomyšl
JUDr. Ropek Stanislav (nar.1906), Pardubice
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171934Verze : 0
15.6. 1942
Hottmar Vladimír (nar.1901), Dolní Dobrouč
Mach Oldřich (nar.1916), Semechnice
Mottl Bohumír (nar.1912), Náchod
Schejbal Rudolf (nar.1900),
Šmahel Alois (nar.1887), Jaroměř
Šonka Josef (nar.1895), Dvůr Králové
Walter Ottokar (nar.1912), Kostelec n/O.
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171935Verze : 0
17.6. 1942
Hliněný Alexandr (nar.1910), Čáslav
JUDr. Kovář Ladislav (nar.1903), Čáslav
JUDr. Munzi Antonín (nar.1906), Čáslav
Pacák Jaroslav (nar.1905), Čáslav
Prouza Roman (nar.1897), Čáslav
Šrámek František (nar.1899), Hořice
JUDr. Vančura Čeněk (nar.1897), Čáslav
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171936Verze : 0
18.6. 1942
Diviš Zdeněk (nar.1912), České Heřmanice
JUDr.Krejčí Jan (nar.1908), Litomyšl
Šperl Jiří (nar.1921), Litomyšl
Vaněk Václav (nar.1895), Pohřebačka
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171937Verze : 0
19.6. 1942
Frieda Adolf (nar.1898), Dvůr Králové
Mareček Alois (nar.1889), Mochov
Steiner Viktor (nar.1890), Dvůr Králové
Vítek Josef (nar.1903), Babice
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171938Verze : 0
21.6. 1942
Doležal Václav (nar.1894), Vápenný Podol
Jetleb Jindřich (nar.1879), Vápenný Podol
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171939Verze : 0
23.6. 1942
Dudek Jindřich (nar.1926), Vysoké Chvojno
Kopecká Milada (nar.1914), Golčův Jeníkov
Kopecký Oldřich (nar.1907), Golčův Jeníkov
Oliverius Václav (nar.1901), Golčův Jeníkov
Provazník Miroslav (nar.1921), Vysoké Chvojno
Rybín Zdeněk (nar.1925), Vysoké Chvojno
Sobotka František (nar.1924), Vysoké Chvojno
Šťastná Anna (nar.1898), Vrtěšice
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171940Verze : 0
24.6. 1942
Boháč Břetislav (nar.1912), Ležáky 23
Boháč Josef (nar.1868), Ležáky 23
Boháčová Květa (nar.1918), Ležáky 23
Boháčová Marie (nar.1872), Ležáky 23
Bureš Čeněk (nar.1908), Ležáky 23
Burešová Františka (nar.1908), Ležáky 23
Čech Antonín (nar.1882), Ležáky 13
Čechová Vlasta (nar.1923), Ležáky 13
Dušek Ludvík (nar.1920), Ležáky 27
Dušková Květoslava (nar.1924), Ležáky 27
Dušková Marie (nar.1894), Ležáky 27
Hrdá Aloisie (nar.1923), Ležáky 26
Hrdý Josef (nar.1870), Ležáky 26
Hrdý Stanislav (nar.1900), Ležáky 26
Jamborová Marie (nar.1894), Ležáky 28
Klapková Marie (nar.1898), Ležáky 29
Klapková Vlasta (nar.1920), Ležáky 29
Louvar Antonín (nar.1922), Ležáky 28
Louvarová Františka (nar.1889), Ležáky 28
Mrkvička Alois (nar.1914), Ležáky 28
Mrkvičková Marie (nar.1919), Ležáky 28
Pilař Antonín (nar.1897), Dachov-Ležáky 26
Skalická Helena (nar.1926), Ležáky 27
Skalický Antonín (nar.1898), Ležáky 27
Stantejský Miloš (nar.1920), Dachov-Ležáky 26
Sýkora Adolf (nar.1908), Ležáky 12
Sýkora František (nar.1913), Ležáky 12
Sýkorová Emilie (nar.1911), Ležáky 12
Sýkorová Marie (nar.1915), Ležáky 12
Sýkorová Milada (nar.1916), Ležáky 12
Tomek Karel (nar.1886), Ležáky 11
Tomková Růžena (nar.1891), Ležáky 11
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171941Verze : 0
25.6. 1942
Fejfar Josef (nar.1896), Jezbiny
Groh Bedřich (nar.1908), Dvůr Králové
Hloušek František (nar.1897), H.Králové
Horník Rudolf (nar.1910), Chomutice
JUDr. Kálal Jaromír (nar.1902), H.Králové
Kocourek Václav (nar.1910), Oskořínek
Libřický František (nar.1882), Jaroměř
Moravec Václav (nar.1901), Polepy
JUDr. Sedláček Tomáš (nar.1887), Nymburk
Tomek Karel (nar.1924), Ležáky 11
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171942Verze : 0
28.6. 1942
JUDr. Friš Slavoj (nar.1893), Poděbrady
Jandák Rudolf (nar.1886), Nymburk
JUDr. Ježek Jan (nar.1908), Nymburk
Ing. Kohout Ladislav (nar.1887), Nymburk
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171944Verze : 0
30.6. 1942
Bureš Jan (nar.1922), Týništko
Dostál Zdeněk (nar.1915), Litomyšl
Koníček Jan (nar.1916), Litomyšl
JUDr. Pírek Vladimír (nar.1904), Nymburk
Řehák Stanislav (nar.1914), Semily
Zima Jaroslav (nar.1922), Malé Svatoňovice
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171945Verze : 0
1.7. 1942
Bureš František (nar.1884), H.Králové
Burešová Ludmila (nar.1894), H.králové
Gerber Pavel (nar.1894), Náchod
Lokvenc Oldřich (nar.1924), Náchod
Němec Josef (nar.1910), Rovny
Stehno Filip (nar.1892), Radostín
Svatoš František (nar.1885), Týniště n/O.
Svatoš Oldřich (nar.1922), Týniště n/O.
Šturma Jaroslav (nar.1897),
Tojnar Václav (nar.1920), Týniště n/O.
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171946Verze : 0
2.7. 1942
MUDr. Bartoň Josef (nar.1899), Pardubice
Bartošová Antonie (nar.1896), Pardubice
Dvořák Jaroslav (nar.1907), Pardubice
Freund Evžen (nar.1909), Holice
Hebký Antonín (nar.1899), Pardubice
Hladěnová Taťána (nar.1920), Pardubice
Hovorová Božena (nar.1888), Pardubice
Hrdina Josef (nar.1916), Ústí n/O.
Hrdinová Zdenka (nar.1919), Ústí n/O.
Chára Ferdinand (nar.1892), Pardubice
Chrbolka Josef (nar.1912), Mnětice
Janáček Josef (nar.1898), Pardubice
Janáčková Ludmila (nar.1912), Pardubice
Ing. Jánský Josef (nar.1901), Pardubice
Jirásek Vincenc (nar.1891), Pardubice
Jirásková Františka (nar.1898), Pardubice
Jozíf Jan (nar.1885), Opatovice n/L.
Junková Věra (nar.1917), Pardubice
Konvalinka Bohuslav (nar.1899), Pardubice
Košťál Arnošt (nar.1904), Pardubice
Lustík Ludvík (nar.1909), Praha
Matura Luděk (nar.1920), Pardubice-Svítkov
Nyklíček František (nar.1887), Opatovice n/L.
Palouš Alvín (nar.1899), Pardubice
Paloušová Marie (nar.1897), Pardubice
Pánek Josef (nar.1891), Chlumec n/C.
Pištora Antonín (nar.1905), Pardubice
Schejbal Bedřich (nar.1919), Pardubice
Svoboda Karel (nar.1902), Miřetice
Šorm Jaroslav (nar.1901), Pardubice
Štulík Josef (nar.1913), Dachov-Ležáky
Švadlenka Adolf (nar.1904), Mikulovice
Švanda Bohumil (nar.1906), Borová
Švanda Jindřich (nar.1904), Dachov-Ležáky
Švandová Františka (nar.1909), Dachov-Ležáky
Tyc Stanislav (nar.1909), Dražkovice
Vaško František (nar.1904), Pardubice
Vaško Jindřich (nar.1910), Dachov
JUDr. Žváček Vladimír (nar.1903), Pardubice
Žváčková Aja (nar.1905), Pardubice
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171948Verze : 0
3. 7. 1942
Bláha Josef (nar.1892), Český Brod
Červinka Josef (nar.1901), Nymburk
JUDr. Engler Karel (nar.1908), Nový Bydžov
Jankovský Vladimír (nar.1898), Úvaly
Klečka Jan (nar.1883), Kolín
Kozděra Václav (nar.1899), Dobřeň u K.Hory
JUDr. Říha Emil (nar.1895), Český Brod
Skořepová Marie (nar.1876), Pečky
Sokolníček Josef (nar.1897), Čáslav
Vávra Hugo (nar.1894), Čáslav
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171949Verze : 0
9.7. 1942 - tato poprava byla po odvolání stanného práva, ale jelikož jde o spolupracovníky výsadku Silver A je zde též uvedena
Burdych Antonín (nar.1874), Končiny
Burdychová Josefa (nar.1876), Končiny
Burdychová Milada (nar.1905), Končiny
Geisler Josef (nar.1910), Rtyně v Podkrkonoší
Hampl Miroslav (nar.1910), Strážkovice
Hejna Václav (nar.1913), Červený Kostelec
Ježek Karel (nar.1902), Doubravice u Dvora Králové
Kábrt Karel (nar.1910), Strážkovice
Klikar Josef (nar.1907), Bohdašín
Merta Jaroslav (nar.1910), Rtyně v Podkrkonoší
Prouza Stanislav (nar.1921), Dvůr Králové
Satran Ladislav (nar.1914), Bohdašín
Satranová Zdenka (nar.1911), Bohdašín
Schejbal Josef (nar.1905), Malé Svatoňovice
Vokatý Jaroslav (nar.1908), Červený Kostelec
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Pardubicich-t43337#171951Verze : 0