Main Menu
User Menu

Seznam osob popravených za II. stanného práva v Brně

Seznam osob popravených za II. stanného práva v Brně – Kounicových kolejích 29.5. – 3.7.1942


29.5.1942:
Brodová Alexandra (nar. 23.4.1899),
Kluch Stanislav (nar. 6.5.1891), finanční úředník
Kluchová Františka (nar. 5.12.1900),
Neca Alois (nar. 27.4.1893), zahradník
Peterka Jan (nar. 9.12.1899), zřízenec
Peterková Žofie (nar. 28.4.1904),
Ryš František (nar. 28.1.1905), parašutista ze SSSR
Ryšová Anna (nar. 16.11.1913), manželka Františka Ryše
Ryš Rudolf (nar. 17.3.1897), bratr Františka Ryše
Zelc Vojtěch (nar. 30.5.1887), úředník
Zelc Vlastimil (nar. 19.8.1924), student
Zelcová Antonie (nar. 26.5.1898)
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#135381Verze : 0
30.5.1942:
JUDr. Hoblík Vladimír (nar. 29.3.1902), bratranec parašutisty Ivana Kolaříka
Hrušáková Milada (nar. 3.10.1920), Kolaříkova snoubenka
pplk. Hrušák Bohumír (nar. 5.1.1893), otec Milady Hrušákové
Hrušáková Amálie (nar. 16.5.1895), matka Milady Hrušákové
Kluch Vladimír (nar. 16.12.1924), student
Kolařík Josef (nar. 2.1.1876), učitel, otec parašutisty Ivana Kolaříka
Kolaříková Josefa (nar. 8.1.1888), matka parašutisty Ivana Kolaříka
Kolařík Jiří (nar. 1.12.1909), lékař, bratr parašutisty Ivana Kolaříka
Kolaříková Jaroslava (nar. 1.6.1916), manželka Jiřího Kolaříka, byla v 7. měsíci těhotenství,
Necová Ludmila (nar. 6.9.1896),
Šmolík František (nar. 29.7.1898),
Žurek Alois (nar. 30.9.1924)

Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#170846Verze : 0
1.6.1942:
Čoupek Ludvík (nar. 21.4.1910), strýc parašutisty Jindřicha Čoupka
Čoupek Tomáš (nar. 25.2.1917), bratranec parašutisty Jindřicha Čoupka
Dřevojánek Josef (nar. 27.8.1898), úředník
Dřevojánková Marie (nar. 21.12.1894), pokladní
Hrabovský Josef (nar. 6.4.1916),
Kopečková Jana (nar. 2.9.1903),
Pliska Alois (nar. 16.6.1910), stolař
Staněk Ladislav (nar. 22.6.1912), nevlastní bratr parašutisty Jindřicha Čoupka
Šimek Josef (nar. 13.10.1900), dělník

Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#170851Verze : 0
2.6.1942:
Abels Mořic (nar. 5.5.1881), bankovní úředník
Charbula Jan (nar. 14.6.1876), kontrolor
Charbulová Vlasta (nar. 22.10.1905), úřednice
Jedla Vladimír (nar. 4.1.1899), soustružník
Pavelka Miroslav (nar. 19.3.1922),
Wallfisch Ivan (nar. 21.3.1896), holič
Wiesenberg Mořic (nar. 15.9.1892), krejčí

Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#170852Verze : 0
3.6.1942:
Dvorský Josef (nar. 25.9.1884), řídící učitel obecné školy v Kunčicích pod Ondřejníkem
Dvořáková Věra (nar. 14.6.1912), učitelka obecné školy v Klenovicích
Pinter Josef (nar. 10.3.1908), dělník
Kos Adolf (nar. 6.9.1896), lesník
Kos Jaroslav (nar. 26.3.1923),
Lančíková Hermína (nar. 10.2.1893),
Tesaříková Anna (nar. 1.8.1908), zahradnice
Nachmilnar Zdeněk (nar. 23.12.1909), učitel
Šimek František (nar. 25.3.1891), dělník
Šimková Anna (nar. 25.7.1891), učitelka

Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#170857Verze : 0
4.6.1942:
Bednařík Vincenc (nar. 20.2.1904), zedník
Běhula Vítězslav (nar. 1.8.1912),
Chylík Antonín (nar. 11.1.1902), dělník
Klinberg Viktor (nar. 8.8.1900),
Maziarz Mieczyslaw (nar. 8.2.1925), zemědělský dělník
Pechová Karolína (nar. 5.3.1898),
Peinová Alice (nar. 2.4.1900),
Skácel Jaroslav (nar. 13.8.1891), dělník
Veselý Ivan (nar. 26.4.1905), učitel jazyků
Wissburg Karel (nar. 26.8.1900), artista
Zikal Antonín (nar. 15.3.1898), sklář


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#170859Verze : 0
5.6.1942:
Frevo Josef (nar. 18.11.1921), zámečník
Horák František (nar. 24.4.1893),
pplk. Hrušák František (nar. 24.4.1893),
Klein Jakub (nar. 1.4.1884), číšník
Chlup Jan (nar. 23.4.1881), hostinský
Chlupová Marie (nar. 15.12.1883),
Kvapil František (nar. 20.2.1876), farář
Pořízek Jan (nar. 19.3.1881), zemědělec
Saxel Jindřich (nar. 1.6.1893), inženýr


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#170860Verze : 0
9.6.1942:
Brezna Tomáš (nar. 13.12.1914), dělník
Hain Václav (nar. 19.1.1906), soustružník
Jursa Jan (nar. 14.1.1900), dělník
Kux Jaroslav (nar. 12.10.1904), učitel
Mikala Bohumil (nar. 5.6.1907), dělník
Mikeš František (nar. 5.7.1888), zemědělec
Minář František (nar. 21.11.1906), obuvník
Mrkvica Josef (nar. 25.2.1914), adjunkt
por. Nedbal Otakar (nar. 2.7.1915),
Perich Ferdinand (nar. 12.12.1908), holič
Pospíšil Jindřich (nar. 13.2.1887),
Rohanová Libuše (nar. 29.3.1924), služebná
Rys Jan (nar. 18.1.1897), úředník
Rokyta Eduard (nar. 9.7.1878), slévač
Vávra Vladimír (nar. 26.10.1898), soustružník
Wenzel František (nar. 28.4.1899), profesor
Zborovská Marie (nar. 22.3.1903)


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#170902Verze : 0
10.6.1942:
Koutný Jan (nar. 16.11.1900), hostinský
Kopeček František (nar. 25.12.1925), zemědělský dělník
Koutná Karolína (nar. 26.6.1907), hostinská
Lipoldová Anna (nar. 26.8.1900), dělnice
Löwenbein Emil, právník
Stoklásková Růžena (nar. 22.6.1901), odborná učitelka


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#170908Verze : 0
11.6.1942:
Körner Leopold (nar. 11.5.1900), obchodník
Kubík Bohumil (nar. 22.1.1914), odborný učitel
Mačel Ladislav (nar. 26.8.1897), úředník
Pacák František (nar. 17.11.1901), odborný učitel
Ryšánek Maxmilián (nar. 17.10.1890), profesor
Stach František (nar. 21.6.1888), obchodník
Slezáček Vladimír (nar. 8.11.1919),
Wolf Ludvík (nar. 31.3.1909), odborný učitel


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#170909Verze : 0
12.6.1942:
Čulda Vladimír (nar. 17.11.1915), montér
Hložek František (nar. 11.3.1900), četnický strážmistr
Kluch František (nar. 10.2.1922), zámečník
Květina Josef (nar. 30.6.1892), dělník
Pláničková Žofie (nar. 6.5.1892),
Pechal Josef (nar. 18.12.1887), lesník, otec parašutisty Oldřicha Pechala
Pechalová Anna (nar. 28.8.1891), matka parašutisty Oldřicha Pechala
Pechal Klement (nar. 24.2.1920), lesník, bratr parašutisty Oldřicha Pechala
Rozsypal Ludvík (nar. 2.3.1901), dozorce
Žižlavská Božena (nar. 23.4.1914), sestra parašutisty Oldřicha Pechala
Žižlavský Jan (nar. 24.5.1907), úředník, manžel Boženy Žižlavské


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#170934Verze : 0
13.6.1942:
Dulava Josef (nar. 9.11.1922), dělník
Filka Bohumil (nar. 2.3.1895), finanční revident
Hermann Jaroslav (nar. 5.2.1908),
Leinweber Jan (nar. 8.3.1902), zemědělec
Lhotský Vladimír (nar. 26.6.1903),
Man Bohumil (nar. 21.9.1906),
Matza Robert (nar. 4.3.1896),
Mlčoch Antonín (nar. 16.1.1895),
Šenk František (nar. 15.11.1898), úředník
Šeránek Alois (nar. 13.6.1912),
Volf Zdeněk (nar. 4.9.1900), profesor
Zima Alois (nar. 20.2.1897), pedel rektorátu MU Brno


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#171139Verze : 0
14.6.1942:
četnický stržm. Fuksa František (nar. 9.9.1891),
Hrozek Jan (nar. 14.10.1909), úředník
kpt. Jelínek Jan (nar. 13.4.1885),
Navrátil Jaromír (nar. 4.8.1900), stavitel
Pačas František (nar. 25.11.1901), úředník
Peškar Jan (nar. 15.2.1895), učitel
Procházka Jan (nar. 11.12.1891), správce
četnický šstržm. Prudík Jan (nar. 14.7.1899),
Sitař Ludvík (nar. 12.4.1903), profesor
Smíšek Oldřich (nar. 13.4.1906), okresní soudce
Souček Antonín (nar. 7.11.1888), profesor
Stejskal František (nar. 12.7.1901),
Šindelka Emil (nar. 7.8.1884), vedoucí školy
Zdráhal Karel (nar. 10.9.1900), účetní
Žák Rudolf (nar. 25.3.1888), učitel


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#171142Verze : 0
15.6.1942:
Beran Rudolf (nar. 9.3.1907), inspektor pojišťovny
Bermann Rudolf (nar. 26.9.1899),
Freund Rudolf (nar. 30.9.1876),
Galar Bedřich (nar. 17.1.1897), adjunkt ČSD
Gänger Norbert (nar. 23.2.1887),
Navrátilová Anežka (nar. 12.1.1900), poštovní asistentka
Ondráček Robert (nar. 2.8.1897), soudní úředník
Volný Karel (nar. 15.10.1901)


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#171167Verze : 0
16.6.1942:
Braun Štefan (nar. 10.1895), hostinský
Chudoba Zdeněk (nar. 1.10.1904), ředitel banky
Haraš Jan (nar. 14.5.1913), krejčí
Jurenka Jaroslav (nar. 5.4.1904), ředitel základní odborné školy v Třebíči
Krajina Emanuel (nar. 2.12.1889), ředitel školy
Lemberk František (nar. 12.12.1894), ředitel školy
Němec Rudolf (nar. 17.4.1902), profesor
Nosal Alois (nar. 8.8.1904),
Procházka Václav (nar. 24.9.1910),
Růžička Hynek (nar. 5.4.1915), student
Štěrba Oldřich (nar. 26.1.1902), školní inspektor
Tesař Adolf (nar. 29.4.1885), ivančický farář
Veselý Vladimír (nar. 10.1.1914), profesor
Wagner Jindřich (nar. 3.8.1897), lékař


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#171168Verze : 0
17.6.1942:
Bäck Richard (nar. 3.12.1888), dělník
Bäcková Mánička (nar. 9.6.1922),
Čejka Metoděj (nar. 6.7.1898),
Geiger Erich (nar. 15.1.1907), právník
Hron Eduard (nar. 17.3.1880), přednosta stanice
Kořínek Jan (nar. 16.11.1909), obchodník
Novotný Antonín (nar. 7.9.1906), dělník ČSD
Pospíchal Karel (nar. 15.9.1890), inspektor pojišťovny
Raschitz Ranko (nar. 1.5.1907),
Smolík Arnošt (nar. 10.4.1873),
Střecha Josef (nar. 13.2.1897), obuvník
Střecha Ladislav (nar. 21.6.1925), dělník
Střechová Marie (nar. 7.9.1902)


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#171169Verze : 0
18.6.1942:
Bumba Václav (nar. 26.9.1905), odborný učitel měšťanské školy ve Ždánicích
Horák Ladislav (nar. 30.1.1895), řezník
Chalabala Jan (nar. 30.1.01904),
Charvát Josef (nar. 16.5.1907), pekařský pomocník
Jaroš Ladislav (nar. 10.5.1880), ředitel státního reálného gymnázia v Holešově a starosta tamního Sokola
Krupička Pavel (nar. 18.8.1905), učitel
Mikunda Albín (nar. 1.8.1893), odborný učitel
Richter Josef (nar. 23.2.1893), úředník
Stefan Josef (nar. 11.2.1909), odborný učitel
Veselý František (nar. 9.2.1894), odborný učitel


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#171174Verze : 0
19.6.1942:
Beran Čeněk (nar. 29.9.1905), účetní
Dokoupil Oldřich (nar. 29.8.1919), holič
Horník Rudolf (nar. 26.4.1894),
Lorenz František (nar. 23.2.1883),
Novák Ladislav (nar. 11.4.1895), úředník
kpt. Svoboda Karel (nar. 3.12.1893),
Řezníček Josef (nar. 17.11.1906), šéfredaktor
Šural Vladimír (nar. 15.4.1898), speditér
Teichman Stanislav (nar. 13.2.1911), typograf
Vlk František (nar. 24.9.1907), právník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#171385Verze : 0
20.6.1942:
Bartoš František (nar. 14.6.1885),
Dokoupil Josef (nar. 20.11.1912), poštovní úředník
Fišer Josef (nar. 4.6.1908),
Hlavica Antonín (nar. 5.6.1892),
Chromec Richard (nar. 21.9.1897),
Klapil Miloslav (nar. 17.9.1900),
Krč Josef (nar. 27.4.1895), lékař
Martínek Jan (nar. 7.5.1900),
Pospíšil Josef (nar. 23.5.1910), poštovní úředník
Sekanina Josef (nar. 25.3.1890)


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#171466Verze : 0
21.6.1942:
Boleloucký František (nar. 6.1.1896), ředitel dvouleté rolnické školy v Židlochovicích
pplk. Brichta Antonín (nar. 14.8.1893),
Brunclíková Božena (nar. 14.6.1921), dělnice
Čermák František (nar. 4.11.1894), advokát
škpt. Hubík Otakar (nar. 23.12.1897),
Jakob Josef (nar. 15.12.1903), učitel školy ve Velkých Němčicích
mjr. Kopuletý František (nar. 26.11.1887),
pplk. Matějů Adolf (nar. 31.1.1893),
mjr. Pergler Stanislav (nar. 4.5.1895),
Svoboda Jan (nar. 9.7.1889), úředník
pplk. Valenta Jan (nar. 20.5.1894),
brig. gen. Zahálka Otakar (nar. 30.9.1891), zemský velitel ON na Moravě


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#171473Verze : 0
22.6.1942:
Adam František (nar. 2.2.1891), obchodní zástupce
Cupák Pravoslav (nar. 22.2.1920), úředník
Čermák Adolf (nar. 11.4.1900),
Kočí Antonín (nar. 6.6.1899), vrchní komisař
Kříž Bohuslav (nar. 21.2.1882), ředitel
Mrázek Gotthard (nar. 9.9.1910),
Malotová Julie (nar. 2.9.1895),
Pavlíček Jaroslav (nar. 14.2.1923), zřízenec
Sekerka Josef (nar. 25.3.1890), tajemník obce Ivančice
Skrha Jan (nar. 15.12.1911), finanční dozorce
Višo Jan (nar. 6.6.1912), úředník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#171476Verze : 0
23.6.1942:
Čermák Blahoslav (nar. 21.3.1896), vrchní komisař Vědeckých ústavů Vysoké školy zemědělské v Žabčicích a člen ON
Fibich Miloslav, okresní soudce
Herclík František (nar. 7.2.1894), vrchní sekretář
Hroz Josef (nar. 10.10.1886), dělník
Ivanovičová Antonie (nar. 10.5.1902),
Knesl Vilém (nar. 1.3.1900), dělník
Mišák Josef (nar. 5.3.1915),zubní technik
Nevrlý Ignác (nar. 17.4.1879),
Švecová Růžena (nar. 23.8.1889),
Švec Josef, důstojník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#172171Verze : 0
24.6.1942:
Bouzar Štefan (nar. 1.9.1914), dělník, člen OSVO
Bouzar Antonín (nar. 17.5.1879), rolník, otec Štepána Bouzara
Bouzarová Anežka (nar. 18.1.1878), matka Štepána Bouzara
Bouzarová Emílie (nar. 29.4.1921), sestra Štefana Bouzara
Bouzar Jan (nar. 22.8.1908), zemědělec, bratr Štepána Bouzara
Bouzarová Marie (nar. 12.12.1901), manželka Jana Bouzara
Holík Josef (nar. 5.3.1913), zámečník, bratr Marie Bouzarové
Láník Jiří (nar. 3.3.1913), úředník Statistického úřadu v Praze
Novák Jan (nar. 27.12.1873), strýc Štěpána Bouzara
Novák Karel (nar. 20.10.1910), dělník, syn Jana Nováka
Novák Jan (nar. 4.2.1909), dělník, syn Jana Nováka
Nováková Františka (nar. 9.9.1914), manželka Jana Nováka


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#172180Verze : 0
25.6.1942:
Adamský Josef (nar. 13.11.1912), číšník
Bartl Ferdinand (nar. 10.5.1872), kovář
Frýdek Jaroslav (nar. 7.3.1915), zámečník
Hojar Ladislav (nar. 4.8.1915), zámečník
Katrnožka Karel (nar. 22.1.1890), majitel kavárny
Kazda František (nar. 9.2.1899), lesník
Lančíková Eva (nar. 16.5.1925), zahradnice
Procházka Klement (nar. 22.1.1902), puškař
Zahradníček Antonín (nar. 6.6.1917), technik


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#172320Verze : 0
26.6.1942:
Bezděk Antonín (nar. 1.6.1893), policejní inspektor
Bilský Václav (nar. 6.2.1880),
Braunová Eliška (nar. 19.11.1908),
Hrdličková Marie (nar. 6.3.1911), odborná učitelka v Otrokovicích
Knos Jan (nar. 28.4.1892), trafikant
Karas Josef (nar. 7.3.1890), policejní inspektor
Špičan Jaroslav (nar. 8.4.1922), dělník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#172347Verze : 0
27.6.1942:
Brzokoupil Josef (nar. 18.1.1895),
Černín Rudolf (nar. 9.11.1889), úředník
Fikrová Eliška (nar. 24.4.1902),
Holeš Alois (nar. 19.6.1874), vrchní účetní
Janíček Otakar (nar. 17.2.1900), disponent
Jobánek Ludvík (nar. 7.8.1895), sekretář
Kadiera František (nar. 8.9.1895), úředník
Karásek Jindřich (nar. 17.7.1883), hostinský
Lukášek Bohumil (nar. 5.11.1911), dělník
Mrázek František (nar. 13.12.1901), zedník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#172348Verze : 0
28.6.1942:
Jelínek Stanislav (nar. 31.10.1900), železničář
Kaláb Gottfried (nar. 24.9.1904),
Koudela Jaroslav (nar. 8.4.1897), inspektor
Odstrčil Bohumil (nar. 14.9.1900), úředník
Pinka Antonín (nar. 21.3.1889),
Podešť Bartoloměj (nar. 31.8.1887),
Shor Jindřich (nar. 10.1.1885), sluha


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#172546Verze : 0
29.6.1942:
Čermák Josef (nar. 12.8.1922),
Doležel Josef (nar. 14.8.1906), manipulant
Halaška Vojtěch (nar. 19.4.1910),
Křivánek Jindřich (nar. 20.4.1924),
Plaček František (nar. 6.10.1924), dělník
Smrčka Josef (nar. 2.3.1923), instalatér
Studený Ferdinand (nar. 20.9.1911), dělník
Šlégr Martin (nar. 2.2.1874), řezník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#172547Verze : 0
30.6.1942:
Blasejová Julie (nar. 15.4.1906),
Cejpek František (nar. 4.7.1914),
Cejpek František (nar. 9.11.1884), zemědělec
Cejpková Anežka (nar. 18.9.1924),
Cejpková Marie (nar. 10.2.1922),
Cejpková Marie (nar. 6.5.1891),
pplk. Černý František (nar. 18.4.1893),
Faltýnek František (nar. 11.3.1898), vrchní adjunkt
Goldmann Rudolf (nar. 9.9.1876), lékař
Goldmannová Emilie (nar. 16.6.1879),
Hladil Emil (15.10.1902), lesník
Hubáček Václav (nar. 28.8.1909), úředník
Jelínek Karel (nar. 1.10.1919),
Karlík Antonín (nar. 22.4.1921), dělník
Kocourek Jindřich (nar. 14.5.1901), sekretář
Koláček Josef (nar. 2.7.1905), úředník
Králíček Alois (nar. 14.5.1901), hodinář
Králíčková Marie (nar. 9.10.1909),
Krupaš Josef (nar. 1.6.1910), vrchní oficiál
Navrátilová Kamila (nar. 13.7.1877),
Obranský Jaroslav (nar. 2.10.1912), dozorce
Orlita František (nar. 20.10.1903), poštovní úředník
Plášil Jan (nar. 9.5.1895),
Plášilová Marie (nar. 11.2.1904),
Pospíšil Josef (nar. 11.7.1908), zemědělec
Pospíšilová Marta (nar. 4.8.1908),
Přichystal Petr (nar. 19.6.1889), strážník
Sigmund Jan (nar. 28.9.1895), vedoucí a majitel továrny Sigma Lutín
Smékal František (nar. 16.8.1906), poštovní adjunkt Zbiral František
Streit Josef (nar. 27.5.1915), fotograf
Suda Jan (nar. 20.12.1898), zámečník
Šmíd Jaroslav (nar. 19.5.1895), adjunkt
Špalek Josef (nar. 28.6.1898), sluha
Tolar Alois (nar. 18.6.1890), inspektor
Zbiral František (nar. 26.3.1890), vrátný


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#172560Verze : 0
1.7.1942:
vrchní stržm. Bača Ludvík (nar. 2.2.1898),
Bačová Vlastimila (nar. 7.6.1910),
Balac Jaroslav (nar. 18.3.1900), holič
Barák Ladislav (nar. 4.3.1884), holič
Bílek Miroslav (nar. 26.5.1921), zámečník
Brichta Vladimír (nar. 17.7.1911), hostinský
Brychta František (nar. 12.5.1884), poštovní ředitel
Cejp Emil (nar. 4.8.1889), učitel
Daněk Zdeněk (nar. 10.5.1914), prokurista
Dunděra Vladimír (nar. 24.2.1903), lékař
Dunděrová Gabriela (nar. 3.2.1908),
plk. Dymeš Karel (nar. 20.6.1895),
Foretník Antonín (nar. 3.2.1900), skladník
Foretníková Marie (nar. 3.8.1905), poštovní úřednice
Friedrich František (nar. 2.4.1893), holič
Friedl Josef (nar. 10.12.1897), holič
Jiránková Marie (nar. 6.3.1893),
Klimeš Karel (nar. 20.7.1891), drogista
Kostiha Václav (nar. 26.7.1900), farář
Kubec Miroslav (nar. 12.7.1915), zemědělec
pplk. Kužel Vít (nar. 15.6.1890),
Melezínková Marta (nar. 11.1.1910), hostinská
Mišurcová Josefína (nar. 17.2.1910),
Melezínek František (nar. 5.5.1901), hostinský
škpt. Müller Josef (nar. 19.10.1900),
Oulehla Bohuslav (nar. 31.10.1895), stavitel
četnický stržm. Oulehla Jaroslav (nar. 28.7.1891),
Oulehla Miloš (nar. 5.6.1894), zámečník
Pazdera Josef (nar. 20.3.1900), zaměstnanec ČSD
Popelková Ludmila (nar. 11.4.1921), číšnice
četnický stržm. Pospíšil Josef (nar. 10.6.1898),
Semerád Karel (nar. 25.10.1891), odborný učitel
Směřička Jaroslav (nar. 1.3.1897), dělník
Stříbrný Jaroslav (nar. 11.12.1900), kloboučník
Suchánek František (nar. 16.1.1910), dělník
Šeda Vojtěch (nar. 17.10.1889), montér
Šimek Bohumil (nar. 9.7.1908), obchodník
Štěpánková Hermína (nar. 27.9.1897), obchodnice
Toulová Helena (nar. 12.7.1913), úřednice
Vafek František (nar. 3.10.1904), majitel pily
Vafek Cyril (nar. 17.4.1878), zemědělec
Weisenbauer Karel (nar. 3.1.1894),
Urban Matyáš (nar. 8.1.1885), městský ředitel
Urbanová Antonie (nar. 11.5.1891),
Vafková Františka (nar. 11.12.1881),
Vafková Jana (nar. 8.6.1900),
Voneš František (nar. 16.9.1913), kaplan
Zaoral Ladislav (nar. 18.6.1919), dělník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#172649Verze : 0
2.7.1942:
Černý Alois (nar. 16.6.1900), bankovní úředník
Glogarová Božena (nar. 28.8.1886),
Karásková Josefína (nar. 8.3.1911), kuchařka
Kociánová Božena (nar. 24.3.1907), krejčová
Macháčková Anna (nar. 23.6.1910),
Němcová Anna (nar. 13.12.1914), hostinská
plk. Vácha Otakar (nar. 30.7.1881)


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#172676Verze : 0
3.7.1942:
Bela Alois (nar. 16.8.1893), dělník
Daněk Antonín (nar. 17.9.1878), novinář
Fiedler Abraham (nar. 15.1.1906), technik
Geisura Alois (nar. 4.6.1910), mechanik
Geisura Antonín (nar. 6.10.1882), zaměstnanec ČSD
Gerza Josef (nar. 2.3.1913), zemědělec
Chudoba Josef (nar. 12.2.1892), řídící učitel v Krčmáni
Kose Jaroslav (nar. 29.8.1907),
Látal Leopold (nar. 18.6.1919), dělník
Leden Evžen (nar. 20.7.1887), právník
Mičola Jan (nar. 14.1.1911), duchovní
Michálek Jiří (nar. 23.12.1903), odborný učitel
Mišáková Marie (nar. 1.2.1893),
Studený Alois (nar. 4.10.1904), dělník
Svozil Jindřich (nar. 5.3.1899), účetní
Šindilík Josef (nar. 16.8.1888), tesař
Štědra Jaroslav (nar. 15.9.1916),
Vahala František (nar. 13.3.1881), advokát


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Brne-t36220#172678Verze : 0