Main Menu
User Menu

Severodvinský NPT

Северо-Двинский ИТЛ

     
Název:
Name:
Severodvinský nápravně pracovní tábor
Další názvy:
Other Names:
Sevdvinlag
Určení:
Camp Purpose:
nápravně pracovní tábor
Doba existence:
Operational (since - to):
25.09.1940-04.09.1946
Odhadovaný celkový počet vězňů:
Estimated Total Number of Prisoners:
-
Odhadovaný počet obětí:
Estimated Casualty Toll:
-
Stát odpovědný za existenci:
State Responsible for Camp Founding:
Sovětský svaz
Nadřízený stupeň:
Upper Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR GULŽDS
Pobočky:
Subsidiaries of Camp:
-
Velitelé:
Commanders:
26.02.1941-24.05.1943 Makarov, I. D. ( )
07.01.1944-01.12.1945 Umov, I. A. ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.1946 Mosevič, A. A. ( )
Stát, kde se tábor nachází:
Camp Location (State):
Rusko
Obec:
Camp Location (Town, Village):
Velsk
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
00°00'00.00"N 00°00'00.00"E
Přístupnost:
Accessibility:
neznámý
Památky a muzea v okolí:
Places of Interest and Museums in the Vicinity:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://memo.ru/history/nkvd/gulag/
URL : https://www.valka.cz/Severodvinsky-NPT-t127227#430620Verze : 0
MOD
Severodvinský nápravně pracovní tábor / Северо-Двинский исправительно-трудовой лагерь



Hospodářská činnost:
- výstavba železniční tratě Konoša-Kotlas
- zemědělské práce



Počet vězňů:
01.01.1941 — 15 365
01.07.1941 — 42 117
01.01.1942 — 34 425
01.01.1943 — 20 663
01.01.1944 — 9 549
01.01.1945 — 7 822
01.01.1946 — 6 969



Telegrafní kód:
nebyl



Doplňující informace:
Dokončovací práce na trati uskutečnili vězni Severního železničního nápravně pracovního tábora.




Zdroje:
- https://memo.ru/history/nkvd/gulag/
URL : https://www.valka.cz/Severodvinsky-NPT-t127227#430623Verze : 0
MOD