Main Menu
User Menu

Severní železniční NPT

Северный железнодорожный ИТЛ

     
Název:
Name:
Severní železniční nápravně pracovní tábor
Další názvy:
Other Names:
Sevželdorlag, Sevželdorstroj
Určení:
Camp Purpose:
nápravně pracovní tábor
Doba existence:
Operational (since - to):
10.05.1938-24.07.1950
Odhadovaný celkový počet vězňů:
Estimated Total Number of Prisoners:
-
Odhadovaný počet obětí:
Estimated Casualty Toll:
-
Stát odpovědný za existenci:
State Responsible for Camp Founding:
Sovětský svaz
Nadřízený stupeň:
Upper Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR GULAG
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR GULŽDS
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Severní správa táborů železniční výstavby
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR GULŽDS
Pobočky:
Subsidiaries of Camp:
-
Velitelé:
Commanders:
10.05.1938-DD.MM.RRRR Šemena, S. I. ( )
04.04.1945-24.07.1950 Ključkin, I. I. ( )
Stát, kde se tábor nachází:
Camp Location (State):
Rusko
Obec:
Camp Location (Town, Village):
Kňažpogost, Jemva
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
00°00'00.00"N 00°00'00.00"E
Přístupnost:
Accessibility:
neznámý
Památky a muzea v okolí:
Places of Interest and Museums in the Vicinity:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://memo.ru/history/nkvd/gulag/
URL : https://www.valka.cz/Severni-zeleznicni-NPT-t127229#430626Verze : 0
MOD
Severní železniční nápravně pracovní tábor / Северный железнодорожный исправительно-трудовой лагерь



Hospodářská činnost:
- výstavba železniční tratě KotlasKožva
- dokončovací práce na trati KonošaKotlas, kterou stavěl Severodvinský tábor
- práce na zvýšení propustnosti tratě VelskKotlasKožva
- práce ve strojním závodu v Kňažpogostu a v kotlaském mostním závodu
- výstavba průmyslových i obytných budov
- zemědělské práce
- lesní práce
- výroba vápna a cihel



Počet vězňů:
01.10.1938 — 25 199
01.01.1939 — 29 405
01.01.1940 — 26 310
01.01.1941 — 84 893
01.07.1941 — 66 926
01.01.1942 — 53 344
01.01.1943 — 29 741
DD.01.1944 — 14 757
DD.01.1945 — 12 418
01.01.1946 — 13 546
01.01.1947 — 26 599
01.01.1948 — 23 728
01.01.1949 — 29 156
01.01.1950 — 27 686



Telegrafní kód:
Sosna



Doplňující informace:
V roce 1950 byl Severní železniční tábor sloučen se Severopečorským táborem, čímž vznikl Pečorský tábor.




Zdroje:
- https://memo.ru/history/nkvd/gulag/
URL : https://www.valka.cz/Severni-zeleznicni-NPT-t127229#430716Verze : 0
MOD