Main Menu
User Menu

Šemša

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Šemša
Originální název:
Original Name:
Šemša
Další názvy:
Other Names:
(1280) Scemse, (1310) Sempse, (1318) Scemse, Zemsce, Scemche, (1324) Eghazas-Zempse, Isep-Zemse, (1328) Zemse-Zemsa, (1350) Scemcha, (1427) Scempse, (1630) Semse, (1773) Semssa, (1920) Šemša; maďarsky Semse.


Rozpuč (1427) Rozpuc
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°40'29.32"N 21°06'50.0"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1280
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kaštieľ – barokovo-klasicistický z 2. polovice 18. storočia, klas. upravený v1. polovici 19. storočia
Kostol – rímsko-katolícky neskoroklasicistický z 1855
Veža – z 1904
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec bola v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.semsa.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Semsa-t125037#425059Verze : 0
MOD