Sedm cest do pekla - Donald R. Burgett

Diskuse

"Křičící orli", příslušníci americké 101. vzdušné výsadkové divize — mateřské jednotky fiktivního hrdiny Ryana ze Spielbergova filmu Zachraňte vojína Ryana —, se právě vrátili z bitvy "o příliš vzdálený most", z neblahé operace Market Garden, kterou řídil maršál Montgomery. Když se blížily Vánoce roku 1944, byla divize stažena z pásma bojů k zaslouženému odpočinku a rekreaci. Přestože se před několika málo týdny nepodařilo udržet předmostí na Rýně u Arnhemu, zdálo se, že Eisenhowerovu válečnou mašinerii již nic nezastaví. A pak Hitler nařídil mohutný německý protiútok domněle neproniknutelným Ardenským lesem. Drtivá přesila německých tankových a obrněných sil snadno prorazila řídce obsazené spojenecké linie a mířila na Antverpy a k pobřeží. Německé vítězství v bitvě o výběžek ("Battle of the Bulge"), jak se nyní toto střetnutí nazývá, by vrazilo klín mezi spojenecké armády, ochromilo jejich útok do nitra Říše a prodloužilo válku — možná o celé roky..


Formát 134 x 205 mm, 256 stran, 10 str.čb. přílohy, pevná vazba s přebalem


cena 238,-Kč
URL : https://www.valka.cz/Sedm-cest-do-pekla-Donald-R-Burgett-t5985#14039 Verze : 0
úžasná kniha, kdo se zajímá o výsadkáře za druhé světové, tak má povinnost si to přečíst a nejen tuto knihu, ale další tři díly od Burgetta. Čtou se jedním dechem. Už jsem je přečetl třikrát a pokaždé to byl pro mne zážitek a vždy něco nového mne tam zaujalo.
URL : https://www.valka.cz/Sedm-cest-do-pekla-Donald-R-Burgett-t5985#85219 Verze : 0
Musím jenom souhlasit, kniha je to výborná, detailně popisuje jednotlivé bitvy, a zážitky. Také jsem se divil, jak Němci zaútočily na nemocnici u Noville a začali podřezávat raněné.
URL : https://www.valka.cz/Sedm-cest-do-pekla-Donald-R-Burgett-t5985#222254 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více