Ščerbakov, Vladimir Ivanovič

Vladimir Ivanovich Shcherbakov

Владимир Иванович Щербаков

     
Příjmení:
Surname:
Ščerbakov
Jméno:
Given Name:
Vladimir Ivanovič
Jméno v originále:
Original Name:
Владимир Иванович Щербаков
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
14.07.1901 Uryvki /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
04.11.1981 Leningrad /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 14. armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
text a foto: https://goo.gl/nzyxZ
URL : https://www.valka.cz/Scerbakov-Vladimir-Ivanovic-t124989#424997Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Ščerbakov
Jméno:
Given Name:
Vladimir Ivanovič
Jméno v originále:
Original Name:
Владимир Иванович Щербаков
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.1929-DD.MM.1930 pěchotní kurzy
DD.MM.RRRR-DD.MM.1938 Frunzeho vojenská akademie
DD.MM.RRRR-DD.MM.1947 Vojenská akademie Klimenta Vorošilova
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
28.03.1942 generálmajor
28.04.1943 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1941-DD.09.1941 Velitel : 42. armáda
27.02.1942-28.04.1943 Velitel : 14. armáda
28.04.1943-09.07.1945 Velitel : 14. armáda
DD.03.1947-DD.05.1949 Velitel : Archangelský vojenský okruh
28.05.1949-24.04.1953 Velitel : Gorkijský vojenský okruh

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1919-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
DD.MM.1919-DD.MM.1921 nižší velitelské funkce v občanské válce
DD.MM.1930-DD.MM.1938 instruktor, později náčelník v leningradské vojenské škole
DD.MM.1938-DD.MM.1939 zástupce velitele 104.střelecké divize
DD.MM.1939-DD.MM.1940 velitel 104.střelecké divize
DD.01.1941-05.08.1941 velitel 50.střeleckého sboru
05.08.1941-01.09.1941 velitel 42.střeleckého sboru
01.09.1941-24.09.1941 velitel 8.armády
27.09.1941-06.03.1943 velitel 11.střelecké divize
06.03.1943-09.07.1945 velitel 14.armády
DD.10.1945-DD.02.1947 zástupce velitele Pobaltského vojenského okruhu
DD.02.1947-DD.05.1949 velitel Archangelského vojenského okruhu
DD.05.1949-DD.01.1953 velitel Gorkovského vojenského okruhu
DD.01.1953-DD.08.1957 zástupce velitele Voroněžského vojenského okruhu
DD.08.1957-DD.MM.RRRR odchod dozálohy
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Řád rudé hvězdy
Order of the Red Star
Opден Красная Звезда
-

DD.MM.RRRR

Leninův řád /1956-1991/
Order of Lenin /1956-1991/
Opден Ленина
-

DD.MM.RRRR

Řád Suvorova 1. stupeň /1943-1991/
Order of Suvorov, 1st Class /1943-1991/
Opден Суворова I степени
-

DD.MM.RRRR

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
udělen čtyřikrát

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
text a foto: https://goo.gl/nzyxZ
URL : https://www.valka.cz/Scerbakov-Vladimir-Ivanovic-t124989#433259Verze : 2
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!