Main Menu
User Menu

Šávoľ

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Šávoľ
Originální název:
Original Name:
Šávoľ
Další názvy:
Other Names:
Saal (1384), Sawol (1435), (1920) Šávoľ; maďarsky Füleksávoly, Sávoly.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°18'08.50"N 19°49'10.50"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1384
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky barokový zo začiatku 18. storočia, rozšírený v roku 1805
Kaplnka prícestná baroková z konca 18. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; https://www.crwflags.com/fotw/flags/sk-munt.html#U
URL : https://www.valka.cz/Savol-t126453#428755Verze : 0
MOD