Main Menu
User Menu

Sása

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Sása
Originální název:
Original Name:
Sása
Další názvy:
Other Names:
(1332) Sasca, Saca, (1351) Nemet Pelseucz, (1393) Pelsewlch, (1410) Nemethpelseuch, (1773) Szaszi, (1808) Sásy, (1920) Sása, maďarsky Szász, Szászpelsőc.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°33'51.3"N 20°06'29.97"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1332
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky románsky z prvej polovice 13. storočia s neskoršími prestavbami (klenba lode zo 17. storočia), románske architektonické detaily na veži a portál, románska krstiteľnica;
- Náhrobník A. Truchlého
- Kostol evanjelický neoklasicistický z rokov 1894-1899
- Pamätná tabuľa SNP
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.sasa.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Sasa-t127168#430492Verze : 0
MOD