Sako - prosím o identifikáciu

Zdravím, potreboval by som pomôcť s identifikáciou tohto saka, nájdeného v sene v humne u svokrovcov na lazoch stredného Slovenska.
Gombíky sú bez mečíkov...
Ďakujem..
URL : https://www.valka.cz/Sako-prosim-o-identifikaciu-t68648#240697 Verze : 0
Trochu jsem se pohrabal na netu a myslím, že nejvíce se tvé uniformě podobá uniforma poručíka Werksschutzpolizei na http://www.axishistory.com/index.php?id=4775. Rozdílné jsou pouze výkroje límcových klop a linie chlopní bočních kapes. Vzhledem k tomu, že byl určitě rozdíl mezi uniformou důstojníka závodní policie a obyčejným "verkšusákem", lze s velkou mírou pravděpodobnosti uvažovat o uniformě řadového příslušníka Werksschutzpolizei. Prohlédni si pozorně klopu límce resp. levý rukáv. Na nich obvykle nosili tito strážní nášivku se znakem továrny kterou střežili. Měla by tam po ní zůstat i po odpárání stopa. Ta lokalizace nálezu patrně souvisí s prchající Smile ostrahou některé slovenské továrny se zbrojním programem. (např. Zbrojovka Podbrezová ?)
URL : https://www.valka.cz/Sako-prosim-o-identifikaciu-t68648#240726 Verze : 0
Keď najbližšie pôjdem ku svokrovcom (snáď už cez víkend), poriadne to sako zvnútra skontrolujem... Smile
Teraz som si všimol, že som zabudol napísať, že na zadnej strane saka je na spodku "rozstrihnutie"...
Sako som našiel na pliešovských lazoch, asi 25km južne od Zvolena. blízke dediny sú Pliešovce, Sása a Dobrá Niva. Pokiaľ viem, žiadna továreň tu v okolí nebola, akurát tu prebiehali boje medzi nemeckými jednotkami a paradesantnou brigádou, dokonca v dome svokrovcov boli nejakí nemeckí vojaci ubytovaní (podľa slov súčasníkov dôstojníci, ale ich znalostiam hodností moc neverím.. Very Happy ), neskôr zas rumunskí vojaci (ale vraj naštastie krátko, keď všetko vyjedli odišli)...
URL : https://www.valka.cz/Sako-prosim-o-identifikaciu-t68648#240729 Verze : 0
Pre prípad že by to pomohlo, pripájam aj foto zadnej strany saka..
URL : https://www.valka.cz/Sako-prosim-o-identifikaciu-t68648#241261 Verze : 0
Bluza je světle šedá se čtvrcenými knoflíky?
Jestli ano, je to čs.pošťák z 50. let..
URL : https://www.valka.cz/Sako-prosim-o-identifikaciu-t68648#283621 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více