Main Menu
User Menu

SS - USS Tautog (SS-199)

     
Název:
Name:
USS Tautog
Originální název:
Original Name:
USS Tautog
Kategorie:
Category:
oceánská ponorka
Třída:
Class:
Tambor
Kódové označení:
Pennant Number:
SS-199
Loděnice:
Builder:
Electric Boat Company, Groton
Založení kýlu:
Laid Down:
01.03.1939
Spuštění na vodu:
Launched:
27.01.1940
Uvedení do služby:
Commissioned:
03.07.1940
Vyřazení ze služby:
Decommissioned:
08.12.1945
Potopené lodě:
Sunk Ships:
09.04.1942 Ro-30 (1000 t)
17.05.1942 I-28 (3654 t)
25.05.1942 Shoka Maru (4467 GRT)
06.08.1942 Ohio Maru (5873 GRT)
20.10.1942 Nanshin Maru (33 GRT)
30.11.1942 Canton (1581 GRT)
25.12.1942 Banshu Maru No. 2 (998 GRT)
22.01.1943 Hasshu Maru (1873 GRT)
09.04.1943 Isonami (2050 t)
09.04.1943 Penang Maru (5214 GRT)
06.06.1943 Shinei Maru (970 GRT)
20.06.1943 Meiten Maru (4474 GRT)
03.01.1944 Saisho Maru (2073 GRT)
04.01.1944 Usa Maru (3943 GRT)
13.03.1944 Ryua Maru (1915 GRT)
13.03.1944 Shojin Maru (1942 GRT)
16.03.1944 Nichiren Maru (5460 GRT)
16.03.1944 Širakumo (2050 t)
02.05.1944 Ryuyo Maru (5973 GRT)
03.05.1944 Fushimi Maru (4935 GRT)
08.05.1944 Miyazaki Maru (3943 GRT)
12.05.1944 Banei Maru No. 2 (1186 GRT)
08.07.1944 Matsu Maru (886 GRT)
09.07.1944 Yamata Maru (18 GRT)
19.07.1944 Hokuriku Maru No. 1 (148 GRT)
02.08.1944 Konei Maru (1992 GRT)
17.01.1945 T-15 (1500 GRT)
20.01.1945 Shuri Maru (1857 GRT)
26.01.1945 Naga Maru No. 11 (43 GRT)
Velitel:
Commander:
03.07.1940-28.11.1942 Willingham, Joseph Harris Jr. (Lieutenant-Commander)
28.11.1942-08.04.1944 Sieglaff, William Bernard (Lieutenant-Commander)
08.04.1944-10.02.1945 Baskett, Thomas Slack (Lieutenant-Commander)
10.02.1945-08.12.1945 Higgs, Alfred Henry (Lieutenant-Commander)
Jednotka:
Unit:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.history.navy.mil/ ; https://uboat.net/ ;
URL : https://www.valka.cz/SS-USS-Tautog-SS-199-t158391#483699Verze : 0
MOD