Main Menu
User Menu

SS - U-516 (1942)

     
Název:
Name:
U-516
Originální název:
Original Name:
U-516
Kategorie:
Category:
oceánská ponorka
Třída:
Class:
Typ IXC
Kódové označení:
Pennant Number:
U-516
Loděnice:
Builder:
Deutsche Werft AG, Hamburk /
Založení kýlu:
Laid Down:
12.05.1941
Spuštění na vodu:
Launched:
16.12.1941
Uvedení do služby:
Commissioned:
21.02.1942
Vyřazení ze služby:
Decommissioned:
14.05.1945 vzdala se spojencům / surrendered to allies at Loch Eriboll, Scotland
Potopené lodě:
Sunk Ships:
31.08.1942 Jack Carnes (10907 GRT)
19.09.1942 Wichita (6174 GRT)
28.09.1942 Antonico (1223 GRT)
30.09.1942 Alipore (5273 GRT)
24.10.1942 Holmpark (5780 GRT)
11.02.1943 Helmspey (4764 GRT)
17.02.1943 Deer Lodge (6187 GRT)
27.02.1943 Colombia (10782 GRT)
20.03.1943 Nortun (3663 GRT)
13.11.1943 Pompoon (1082 GRT)
18.11.1943 Ruby (39 GRT)
23.11.1943 Elizabeth Kellogg (5189 GRT)
24.11.1943 Melville E. Stone (7176 GRT)
08.12.1943 Colombia (1064 GRT)
16.12.1943 McDowell (10195 GRT)
07.07.1944 Esso Harrisburg (9887 GRT)
Velitel:
Commander:
10.03.1942-23.06.1943 Wiebe, Gerhard (Korvettenkapitän)
11.05.1942-27.05.1942 Pauckstadt, Hans (Korvettenkapitän)
24.06.1943-30.06.1943 Kuppisch, Herbert (Kapitänleutnant)
01.07.1943-DD.12.1944 Tillessen, Hans-Rutger (Kapitänleutnant)
DD.12.1944-14.05.1945 Petran, Friedrich (Oberleutnant zur See)
Jednotka:
Unit:
10.03.1942-31.08.1942 4. ponorková flotila
01.09.1942-30.09.1944 10. ponorková flotila
01.10.1944-08.05.1945 33. ponorková flotila
Poznámka:
Note:
potopeno 16 obchodních plavidel (89,385 BRT)
poškozeno 1 obchodní plavidlo (9 687 BRT)

po kapitulaci byla přemístěna do Lisahally

02.01.1946: během Operace Deadlight byla potopena na pozici 56°06'00.00"N 09°00'00.00"W
Zdroje:
Sources:
https://uboat.net/boats/u516.htm
URL : https://www.valka.cz/SS-U-516-1942-t252814#695672Verze : 1
MOD