Main Menu
User Menu

SAS - Ti chlapi jsou nebezpeční - D. I. Harrison

Diskuse
Autorem této knihy je nadporučík Harrison, velitel skupiny SAS. Vypráví zde o svém výcviku v severní Africe, bojovém nasazení při vylodění na Sicílii, v Itálii a také o akcích v okupované Francii.
Autor barvitě popisuje „statečnost“ italských vojáků při obraně jejich území proti spojenecké invazi. Vypráví, jak se svou skupinou v opancéřovaných jeepech s namontovanými kulometnými dvojčaty Vickers křižovali okupovanou Francií, napadali německé konvoje a útočili na další německé cíle.
Neohroženost vojáků SAS hraničila až se sebevražednými sklony. Autor vypráví příběh, jak se dvěma jeepy a celkem pěti muži posádky napadli cca 200 příslušníků týlních jednotek SS, kteří se právě řadili k provedení odvetných represí proti francouzským civilistům za pomoc partyzánům. Výsledkem této akce bylo asi 70 mrtvých na straně příslušníků SS za cenu jednoho mrtvého, jednoho lehce raněného a jednoho ztraceného jeepu. Ne všechny akce však končily takto úspěšně. Občas nepřítele podcenili a to pro ně mělo velmi nepříjemné důsledky.
Kniha je téměř výhradně osobním příběhem D. I. Harrisona a jeho mužů bez celkového pohledu na vojenskou situaci.
URL : https://www.valka.cz/SAS-Ti-chlapi-jsou-nebezpecni-D-I-Harrison-t5984#14038Verze : 0
MOD
mam ji-dobra knizka
URL : https://www.valka.cz/SAS-Ti-chlapi-jsou-nebezpecni-D-I-Harrison-t5984#15444Verze : 0
Veľmi sa mi páči ten podtitul -Ti chlapi jsou nebezpeční Very Happy Very Happy Naozaj pekné.
Admine cenu prosím ťa nevieš. Lebo mám v pláne si nejaké to čtivo od vás objednať a toto vyzerá tiež dobre, tak aby som či mi to rodičia cvaknú Wink
URL : https://www.valka.cz/SAS-Ti-chlapi-jsou-nebezpecni-D-I-Harrison-t5984#49512Verze : 0
Možnosť objednania si tejto knihy na obchod.valka.cz za 212 Kč,-
URL : https://www.valka.cz/SAS-Ti-chlapi-jsou-nebezpecni-D-I-Harrison-t5984#57270Verze : 0
právě jsem ji dočetl, cením si, že je to další kniha, kterou napsal přímý účastník, škoda jen, že překlad se mi zdá udělaný trochu narychlo a že autor nemá moc střevo pro psaní (teda měl). Více jsem si pošmákl na knížkách o 101st od Burgetta
URL : https://www.valka.cz/SAS-Ti-chlapi-jsou-nebezpecni-D-I-Harrison-t5984#85218Verze : 0