Main Menu
User Menu

Rybník

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Rybník
Originální název:
Original Name:
Rybník
Další názvy:
Other Names:
Rybník – (1266) Sancta Crux, (1381) Vyuasar, (1599) Ribnik Vywasar, (1773) Ribnik, maďarsky Újvásár.


Brusník – (1271) Buruznuk, (1366) Boroznok, (1773) Brusnik
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°32'58.75"N 20°07'27.5"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1266
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Zrúcaniny hradu Drienok z obdobia stredoveku
- Kostol evanjelický gotický z druhej polovice 13. storočia, upravovaný, v interiéri kostola sa nachádzajú gotické nástenné maľby zo 14. storočia, maľované drevené vnútorné zariadenie z 18. storočia, interiér je v barokovom slohu z 18. storočia
- Fara neskoroklasicistická z roku 1857
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec Brusník bola v roku 1964 pričlenená k obci Rybník.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.rybnik.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Rybnik-t127167#430491Verze : 0
MOD