Main Menu
User Menu

Ružiná

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Ružiná
Originální název:
Original Name:
Ružiná
Další názvy:
Other Names:
Rosalehotha (1499), Lehotka (1773), Ružiná Lhota (1808), Ružiná (1920); maďarsky Rózsaszállás.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°25'48.63"N 19°33'04.86"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1499
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky barokový z roku 1755
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.ruzina.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Ruzina-t126455#428759Verze : 0
MOD