Main Menu
User Menu

Rudník

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Rudník
Originální název:
Original Name:
Rudník
Další názvy:
Other Names:
(1255) Rodnuk, (1407) Radnok, (1427) Rodnok, (1786) Rudnok, (1808) Rudník, (1920) Rudno, (1927) Rudník, maďarsky Rudnok.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°41'21.8"N 21°00'32.97"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1255
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – rímsko-katolícky. rokokový z roku 1770
Kostol – rímsko-katolícky klasicistický z roku 1841
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec bola v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. V 2. svetovej vojne tu bol nyilašovský výcvikový tábor pre boj proti partizánom. V decembri 1944 tu partizáni zo skupiny Petöffiho zlikvidovali nemecký muničný sklad.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obecrudnik.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Rudnik-t124798#424615Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Kosice-okolie-t124798#424615Version : 0
MOD