Rudá zrada - Rudolf Ströbinger

Diskuse

Rudá zrada


Autor: Rudolf Ströbinger
Orig.název: Verrat in Rot
Rok vydání: 1998
Počet stran: 220
Nakladatelství: Votobia
Rok: 1998
ISBN: 80-7198-286-5Citace :

Archivy odhalují pravdu o partyzánském hnutí


Studie mapuje činnost příslušníka gestapa Koslowského, který zodpovídal za potlačování komunistického odboje na Moravě.
Ströbinger zdůrazňuje, že díky neustálým zradám byl veškerý komunistický odboj na Moravě a Slovensku zcela paralyzován nebo jeho aktivity organizovalo gestapo. Autentický komunistický odboj začal působit ke konci války, avšak jeho činnost se zaměřila na osobní obohacování a bezdůvodné vraždění. Komunistickým odbojářům chyběly jakékoli morální zásady. Nejedná se o seriozní vědeckou práci, protože fakty nepodložené dílo si klade za cíl být "románem podle skutečnosti"

URL : https://www.valka.cz/Ruda-zrada-Rudolf-Stroebinger-t3090#9453 Verze : 0
Kniha popisuje osudy partyzánské velitelky a agentky gestapa Olgy Františkánové a jejího partyzánského oddílu operujícího na sklonku války převážně na kroměřížsku.


Nakladatelství Votobia 19
Počet stran: 220
ISBN: 80-7198-286-5
URL : https://www.valka.cz/Ruda-zrada-Rudolf-Stroebinger-t3090#289800 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více