Main Menu
User Menu

Rešica

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Rešica
Originální název:
Original Name:
Rešica
Další názvy:
Other Names:
(1319) Rechita, (1395) Rechythe, (1410) Rechythe, (1630) Restha, (1927) Rešta, (1948) Rešica, maďarsky Reste.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°32'29.21"N 21°02'20.74"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1319
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – reformovaný klasicistický zo začiatku 19.storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku. Zaniknutá obec v okolí: Sedlec (1323)
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.resica.ocu.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Resica-t124795#424610Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Kosice-okolie-t124795#424610Version : 0
MOD