Main Menu
User Menu

Ratkovské Bystré

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Ratkovské Bystré
Originální název:
Original Name:
Ratkovské Bystré
Další názvy:
Other Names:
Ratkovské Bystré – (1413) Byzthra, (1450) Byztre, (1773) Bistra, (1920) Ratkovské Bystré; maďarsky Ratkóbisztró, Ratkósebes.
Filier – (1427) Filleyer, (1808) Fillár, (1920) Filiar, (1927) Filier; maďarsky Fillér.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°38'45.36"N 20°03'23.96"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1413
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol evanjelický tolerančný z roku 1787, interiér kostola je neskorobarokový
- Zvonica klasicistická z 19. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Pôsobisko:
Ján Ladislav Bartholomaeides ( 1787 – 1862), cirkevný historik 1823-1825
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec Filier bola v roku 1964 zlúčená s obcou Ratkovské Bystré.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.ratkovskebystre.ocu.sk ; https://www.crwflags.com/fotw/flags/sk-ra.html
URL : https://www.valka.cz/Ratkovske-Bystre-t127165#430489Verze : 0
MOD