Rankovce

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Rankovce
Originální název:
Original Name:
Rankovce
Další názvy:
Other Names:
(1332/5) Ranc-Rank, (1427) Rank, (1430) Rawk, (1630) Rank, (1773) Rakowcze, (1808) Ránkowce, (1920) Rankovce, maďarsky Ránk.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°48'33.63"N 21°27'35.36"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1332
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – evanjelický klasicistický z konca 18. storočia
Na cintoríne sú drevené stĺpové náhrobníky s polkruhovými, končitými a rozoklanými hlavicami, zdobené vruborezom a zúbkovaním, miestnej výroby z 1. polovice 20. storočia.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Václav Bohemus – česky evanjelicky kňaz, ktorý tu pôsobil od roku 1590
Jonáš Záborský – (1812 – 1876) kňaz a významný spisovateľ
Ján Hlovík – (1804 – 1862) slovenský učiteľ a evanjelický farár činný v národnobuditeľskom hnutí a v kultúrno-spolkovej činnosti Tatrína.
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obecrankovce.sk
URL : https://www.valka.cz/Rankovce-t124588#424113Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!