Main Menu
User Menu

Průzkumný oddíl (motorizovaný) 9 [1940-1940]

9th Reconnaissance Battalion (motorized)

Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 9

     
Název:
Name:
Průzkumný oddíl (motorizovaný) 9
Originální název:
Original Name:
Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 9
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1940
Předchůdce:
Predecessor:
II. oddíl Průzkumného pluku 9
Datum zániku:
Disbanded:
14.03.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1940-14.03.1942 9. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
01.08.1940-18.11.1940 Ohlen und Adlerscron, Conrad von (Major)
18.11.1940-21.12.1940 Gutmann, ? (Hauptmann)
21.12.1940-14.03.1942 Ohlen und Adlerscron, Conrad von (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumny-oddil-motorizovany-9-1940-1940-t223656#622869Verze : 2
MOD