Main Menu
User Menu

Průzkumný oddíl (motorizovaný) 4 [1935-1940]

4th Reconnaissance Battalion (motorized)

Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 4

     
Název:
Name:
Průzkumný oddíl (motorizovaný) 4
Originální název:
Original Name:
Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Kraftfahr-Abteilung Leipzig
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1940
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný oddíl 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-01.04.1940 1. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
01.04.1940-DD.MM.RRRR Sondershausen, ? /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-01.10.1936 Ehlermann, Kurt (Oberstleutnant)
01.10.1936-22.10.1939 Koelitz, Hans (Oberstleutnant)
01.11.1939-01.04.1940 Scheele, Alexander Wilhelm von (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-194
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumny-oddil-motorizovany-4-1935-1940-t227426#632607Verze : 2
MOD