Main Menu
User Menu

Průzkumný oddíl (motorizovaný) 2 [1938-1941]

2nd Reconnaissance Battalion (motorized)

Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 2

     
Název:
Name:
Průzkumný oddíl (motorizovaný) 2
Originální název:
Original Name:
Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.08.1941
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný a předzvědný oddíl 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.11.1938-10.01.1941 2. pěší divize (motorizovaná)
10.01.1941-20.08.1941 12. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
10.11.1938-DD.MM.RRRR Altdamm, ? /

Velitel:
Commander:
10.01.1941-13.08.1941 Wolf, ? (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumny-oddil-motorizovany-2-1938-1941-t224220#624029Verze : 1
MOD