Main Menu
User Menu

Průzkumný oddíl 36 [1939-1940]

36th Reconnaissance Battalion

Aufklärungs-Abteilung 36

     
Název:
Name:
Průzkumný oddíl 36
Originální název:
Original Name:
Aufklärungs-Abteilung 36
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
11.11.1940
Nástupce:
Successor:
Průzkumý oddíl (motorizovaný) 36
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-01.11.1940 36. pěší divize
01.11.1940-11.11.1940 36. pěší divize (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
26.08.1939-DD.MM.RRRR Darmstadt, ? /

Velitel:
Commander:
01.11.1939-01.11.1940 Bronsart von Schellendorff, Heinrich-Walter (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://36infanterie-division.jimdo.com/aa-36/
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumny-oddil-36-1939-1940-t224950#625599Verze : 1
MOD