Main Menu
User Menu

Průzkumná skupina 21 [1938-1939]

21st Reconnaissance Group / Aufklärungsgruppe 21 (Aufkl.Gr. 21)

     
Název:
Name:
Průzkumná skupina 21
Originální název:
Original Name:
Aufklärungsgruppe 21
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Průzkumná skupina 12
Datum zániku:
Disbanded:
25.08.1939
Nástupce:
Successor:
Velitelství letectva Skupiny armád Sever
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.11.1938-25.08.1939 Stargard, Einsatzhafen Stargard-Klützow /

Velitel:
Commander:
01.11.1938-31.12.1938 Boenicke, Walter (Oberstleutnant)
01.01.1939-25.08.1939 Gnamm, Walter (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
Henschel Hs 126
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/recon/aufklg21.html
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumna-skupina-21-1938-1939-t6932#561369Verze : 0
MOD