Main Menu
User Menu

Průzkumná eskadra 11 [1938-1939]

11th Reconnaissance Wing / Aufklärungsgeschwader 11 (AG 11)

     
Název:
Name:
Průzkumná eskadra 11
Originální název:
Original Name:
Aufklärungsgeschwader 11
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
26.08.1939
Nástupce:
Successor:
Kommandeur der Luftwaffe Heeresgruppe Süd
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
01.02.1939-26.08.1939 Letecká armáda 1
Dislokace:
Deployed:
01.11.1938-26.08.1939 Großenhain, Fliegerhorst Großenhain /

Velitel:
Commander:
01.11.1938-25.08.1939 Keiper, Ludwig (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/recon/aufkl11.htm
https://www.asisbiz.com/Luftwaffe/aufkl11.html
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumna-eskadra-11-1938-1939-t5203#533203Verze : 0
MOD
Geschwaderkommodore:


Oberst Ludwig Keiper, 1.11.38 - 25.8.39


Zformovaná 1.11.38 v Grossenhain (Luftflotte 1) pro velení následujícím skupinám:


Aufklärungsgruppe 11
Aufklärungsgruppe 21
Aufklärungsgruppe 31
Aufklärungsgruppe 41


26.8.39 přejmenována na Koluft Heeresgruppe Süd.
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumna-eskadra-11-1938-1939-t5203#12972Verze : 0
MOD