Main Menu
User Menu

Prša

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Prša
Originální název:
Original Name:
Prša
Další názvy:
Other Names:
Perzehaza (1439), Persche (1786), Prša (1927), maďarsky Perse
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°17'58.70"N 19°47'29.33"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1439
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky neorománsky z roku 1913
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola pripojená k Maďarsku. V roku 1957 sa od obce Prša odčlenila obec Buzitka.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Prsa-t126465#428809Verze : 0
MOD