Main Menu
User Menu

Protitankový oddíl 2 [1945-1945]

2nd Anti-Tank Division

     
Název:
Name:
Protitankový oddíl 2
Originální název:
Original Name:
Protitankový oddíl 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1945
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký oddíl 52
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1945-01.08.1945 Velitelství dělostřelectva 2. divise
Dislokace:
Deployed:
01.06.1945-25.06.1945 Nové Zámky, kasárny /
25.06.1945-01.08.1945 Levice, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.06.1945-01.10.1945
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL CZ: https://www.valka.cz/Protitankovy-oddil-2-1945-1945-t187597#545593Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/2nd-Anti-Tank-Division-t187597#545593Version : 0
MOD