Main Menu
User Menu

Protitankový náhradní oddíl 1 [1939-1940]

1st Anti-Tank Replacement Battalion

Panzerabwehr-Ersatz-Abteilung 1

     
Název:
Name:
Protitankový náhradní oddíl 1
Originální název:
Original Name:
Panzerabwehr-Ersatz-Abteilung 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
16.03.1940
Nástupce:
Successor:
Náhradní oddíl stíhačů tanků 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-13.11.1939 Velitelství náhradních jednotek I
13.11.1939-08.12.1939 151. divize
08.12.1939-16.03.1940 Divize č. 141
Dislokace:
Deployed:
26.08.1939-16.03.1940 Allenstein, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL CZ: https://www.valka.cz/Protitankovy-nahradni-oddil-1-1939-1940-t236619#653960Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/1st-Anti-Tank-Replacement-Battalion-t236619#653960Version : 0
MOD