Prosba - vyznamenání

Diskuse

Dobrý den,
ráda bych se o svém pradědečkovi dozvěděla co nejvíce.
Vím, že měl hodnost šikovatel, sloužil u domobraneckého praporu č.51 a padl 12.3.1915 v Bitolje - Srbsku (máme vypsaný úmrtní list).


Dnes se mi podařilo najít na Vámi doporučené stránce: v novinách o něm zmínku ve výkazu ztrát č.140: šikovatel Antonín Tuček, dom.prap.51, horažďovice zajat, Niš.


Mohu požádat o vysvětlení jaké medaile má zřejmě na slavnostním oděvu a ujištění, že můj pradědeček je v první řadě nalevo vedle muže v tmavé uniformě ?
Poradíte kde bych mohla zjistit bližší informace o probíhajících bojích kde můj pradědeček padl - byl zajat ?


Děkuji
Prosba - vyznamenání - Antonín Tuček  - šikovatel

Antonín Tuček - šikovatel
URL : https://www.valka.cz/Prosba-vyznamenani-t125489#425940 Verze : 0
...vyznamenania už určil kolega, všetko sú to "vojenské" dekorácie, ale na obraze má oblečenú (aspoň podľa mňa) uniformu (civilného) štátneho zamestnanca... Potvrdiť či na tej spodnej fotke je ten istý sa asi nedá, ale označený vojak je v hodnosti šikovateľa (Feldwebel)...
URL : https://www.valka.cz/Prosba-vyznamenani-t125489#430040 Verze : 0
...trochu oneskorene ale predsa... na tom odkaze na úradnícku uniformu je odkaz na uniformu slávnostnú, treba pozrieť služobnú:


alex.onb.ac.at


Námornú môžme vylúčiť. A železničiar to taktiež myslím nebude, tí mali gombíky tuším hladké s ozdobným okrajom...
URL : https://www.valka.cz/Prosba-vyznamenani-t125489#487051 Verze : 0
Je třeba číst text předpisu. Úředníci státních drah měli na knoflících dvouhlavého orla, soukromých pak shválené logo své firmy.
Jinak uniforma státních úředníků byla tmavězelená.
URL : https://www.valka.cz/Prosba-vyznamenani-t125489#490608 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více