Main Menu
User Menu

Přímořská operační skupina Leningradského frontu [1941-1943]

Maritime Operation Group of the Leningrad front

Primorská operačná skupina Leningradského frontu

Приморская оперативная группа Ленинградского фронта (ПОГ)

     
Název:
Name:
Přímořská operační skupina Leningradského frontu
Originální název:
Original Name:
Приморская оперативная группа Ленинградского фронта
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.11.1941
Předchůdce:
Predecessor:
2. něvská operační skupina
Datum zániku:
Disbanded:
DD.11.1943
Nástupce:
Successor:
109. střelecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.11.1941-DD.11.1943 Leningradský front
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
02.11.1941-16.10.1943 Astanin, Andrej Nikitovič (Geněral-major / Генерал-майор)
16.10.1943-DD.11.1943 Astanin, Andrej Nikitovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
02.11.1941-06.11.1941 Duchanov, Michail Pavlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.08.1942-25.09.1943 Boľšakov, Dmitrij Michajlovič (Polkovnik / Полковник)
25.09.1943-DD.11.1943 Boľšakov, Dmitrij Michajlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 02.11.1941 do 10.11.1943
Zdroje:
Sources:
pamyat-naroda.ru
URL : https://www.valka.cz/Primorska-operacni-skupina-Leningradskeho-frontu-1941-1943-t257523#705824Verze : 0
MOD