Main Menu
User Menu

Prihradzany

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Prihradzany
Originální název:
Original Name:
Prihradzany
Další názvy:
Other Names:
(1262) Prelaz, (1272) Preloz, Prelaz, (1435) Perlaz, (1558) Perlak vel Pryraseen, (1573) Perlasz, Pryhrade, (1590) Prechrachjn, (1773) Prichraczane, (1808) Prihradzany; maďarsky Perlász, Kisperlász.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°35'02.5"N 20°14'21.29"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1262
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kaplnka vo forme rotundy z druhej polovice 18. storočia, v interiéri kaplnky sa nachádza drevený maľovaný strop z roku 1758
- Kostol evanjelický klasicistický z roku 1798
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1945 boli Prihradzany pripojené k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Prihradzany-t127156#430465Verze : 0
MOD