Main Menu
User Menu

Prezidenti Ugandy

Prezidenti Ugandy



09. 10. 1962 - 02. 03. 1966 - Sir Edward Mutesa (Kabaka Yekka, Baganda, Prezident)
15. 04. 1966 - 25. 01. 1971 - Milton Obote (Uganda People's Congress, Lango, Prezident)
25. 01. 1971 - 13. 04. 1979 - Idi Amin (---, Kakwa, Prezident)
13. 04. 1979 - 20. 06. 1979 - Yusufu Lule ( ---, Muganda, Prezident)
20. 06. 1979 - 11. 05. 1980 - Godfrey Binaisa ( ---, Muganda, Prezident)
12. 05. 1980 - 22. 05. 1980 - Paulo Muwanga (Uganda People's Congress, Muganda, Predseda vojenskej rady (Chairman of the Military Council))*
22. 05. 1980 - 18. 12. 1980 - prezidentská komisia (Presidential Comission) **
07. 12. 1980 - 27. 07. 1985 - Milton Obote (Uganda People's Congress, Lango, Prezident)
27. 07. 1985 - 29. 07. 1985 - Bazilio Olara Okello (---,Acholi, Predseda vojenskej rady (Chairman of the Military Council))*
29. 07. 1985 - 26. 01. 1986 - Tito Okello (---, Acholi, Predseda vojenskej rady (Chairman of the Military Counci))*
26. 01. 1986 - súčasnosť - Yoweri Museveni (National Resistance Movement, Nyankole, Prezident)



(v zátvorke je politická príslušnosť, kmeňová príslušnosť a funkcia)
* - vojenská rada, ktorá získala moc vojenským prevratom
** Zloženie prezidentskej komisie:
- Paulo Muwanga (predseda)
- Yoweri Museveni (podpredseda)
- David Oyite-Ojok
- Tito Okello
- Zeddi Maruru
- William Omaria.
URL : https://www.valka.cz/Prezidenti-Ugandy-t40737#156954Verze : 0
MOD