Main Menu
User Menu

Přehled tureckých prezidentů

prezidenti


29.10.1923-10.11.1938 Mustafa Kemal (*)
10.11.1938-11.11.1938 Mustafa Abdülhalik Renda (úřadující)
11.11.1938-22.5.1950 Ismet Inönü
22.5.1950-27.5.1960 Celal Bayar


hlava státu


27.5.1960-10.10.1961 orgeneral Cemal Gürsel (**)


prezidenti


10.10.1961-28.3.1966 Cemal Gürsel
28.3.1966-28.3.1973 Cevdet Sunay
29.3.1973-6.4.1973 Tekin Ariburun (úřadující)
6.4.1973-6.4.1980 Fahri Korutürk
6.4.1980-12.9.1980 Ihsan Sabri Çağlayangil (úřadující)


hlava státu


12.9.1980-9.11.1982 orgeneral Kenan Evren (**)


prezidenti


9.11.1982-9.11.1989 Kenan Evren
9.11.1989-17.4.1993 Turgut Özal
17.4.1993-16.5.1993 Hüsamettin Cindoruk (úřadující)
16.5.1993-16.5.2000 Süleyman Demirel
16.5.2000-28.8.2007 Ahmet Necdet Sezer
28.8.2007-dodnes Abdullah Gül


(*) zemřel v úřadu
(**) vojenská vláda
URL : https://www.valka.cz/Prehled-tureckych-prezidentu-t41625#162448Verze : 0