Main Menu
User Menu

Přehled prezidentů Libanonské republiky

List of Presidents of Lebanon

Libanonská republika (v rámci mandátu Spoločnosti národov)




     
Seznam / Index Prezident / President
Ve funkci / In office Jméno / Name
01.09.1926-01.01.1934 Charles Debbas
02.01.1934-29.01.1934 Antoine Privat-Aubouard (zastupujúci / acting)
30.01.1934-19.01.1936 Habib Pacha Es-Saad
20.01.1936-03.04.1941 Émile Eddé
04.04.1941-08.04.1941 Pierre Georges Arlabosse (zastupujúci / acting)
09.04.1941-26.11.1941 Alfred Georges Naccache (zastupujúci / acting)



https://www.worldstatesmen.org/Lebanon.htm
URL : https://www.valka.cz/Prehled-prezidentu-Libanonske-republiky-t179491#527141Verze : 0
MOD
Libanonská republika (po vyhlásení nezávislosti)



     
Seznam / Index Prezident / President
Ve funkci / In office Jméno / Name
26.11.1941-18.03.1943 Alfred Georges Naccache (zastupujúci do / acting to 01.12.1941)
19.03.1943-20.07.1943 Ayoub Tabet (zastupujúci / acting) 
21.07.1943-10.11.1943 Petro Iskandar Trad 
11.11.1943-10.11.1943 Béchara Khalil El-Khoury
11.11.1943-21.11.1943 Émile Eddé
22.11.1943-17.09.1952 Béchara Khalil El-Khoury
18.09.1952-22.09.1952 Fouad Abdallah Chehab (zastupujuci / acting)
23.09.1952-22.09.1958 Camille Nimer Chamoun 
23.09.1958-22.09.1964 Fouad Abdallah Chehab
23.09.1964-22.09.1970 Charles Alexandre Hélou
23.09.1970-22.09.1976 Suleiman Kabalan Franjieh 
23.09.1976-22.09.1982 Elias Youssef Sarkis
23.09.1982-22.09.1988 Amin Pierre Gemayel 
23.09.1988-04.11.1989 Salim Ahmed al-Hoss (zastupujúci / acting)
05.11.1989-21.11.1989 René Anis Moawad
22.11.1989-23.11.1989 Salim Ahmed al-Hoss (zastupujúci / acting)
24.11.1989-22.11.1998 Elias Hrawi
23.11.1998-23.11.2007 Émile Geamil Lahoud
24.11.2007-24.05.2008 Fouad Siniora (zastupujúci / acting)
25.05.2008-24.05.2014 Michel Suleiman
25.05.2014- Tammam Salam (zastupujúci / acting)



https://www.worldstatesmen.org/Lebanon.htm
URL : https://www.valka.cz/Prehled-prezidentu-Libanonske-republiky-t179491#527142Verze : 0
MOD