Main Menu
User Menu

Přehled irských prezidentů

Prezident dočasné vlády Irské republiky / President of the Provisional Government of the Irish Republic
24.04.1916-29.04.1916 Patrick Henry Pearse (Pádraig Anraí MacPiarais)

Prezident (protibritská opozice)
1919-1922 - Eamon De Valera
1922 - Artur Griffith


Irsko / Irská republika



Prezident
1938-1945 - Douglas Hyde (De H'ide Dubhglas)
1945-1959 - Sean Thomas O'Kelly (O'Ceallaigh Seán Tomás)
1959-1973 - Eamon de Valera
1973-1974 - Erskin Hamilton Childers
1974-1976 - Caroll O'Daly (O'Dalaigh Cearbhall)
1976-1990 - Patrik John Hillery
1990-1997 - Mary Terese Winifred Bourke Robinson
11.11.1997-11.11.2011 - Mary Patricia Leneghan McAleese
11.11.2011 - Michael Daniel Higgins
URL : https://www.valka.cz/Prehled-irskych-prezidentu-t28327#99274Verze : 6