Main Menu
User Menu

Přehled hlav státu Demokratické republiky Kongo

Republika Kongo (Léopoldville)
hlava státu
1.6.1960-1.8.1964 Joseph Kasavubu


prezidenti
1.8.1964-28.11.1965 Joseph Kasavubu


25.11.1965-1.6.1966 Lieutenant-General Joseph-Desiré Mobutu


Konžská demokratická republika
prezident
1.6.1966-27.10.1971 Joseph-Desiré Mobutu (do roku 1967 jako vojenský prezident v hodnosti Lieutenant General)


Republika Zair
prezident
27.10.1971-10.1.1972 Joseph-Desiré Mobutu


10.1.1972-16.5.1997 Mobutu Sese Seko (bývalý Joseph-Desiré Mobutu)


Konžská demokratická republika
hlava státu
17.5.1997-29.5.1997 Laurent-Desiré Kabila


prezident
29.5.1997-16.1.2001 Laurent-Desiré Kabila


prozatimní prezident
17.1.2001-26.1.2001 Major-General Joseph Kabila


prezident
26.1.2001-8.4.2003 Joseph Kabila

prozatimní prezident

8.4.2003-dosud Joseph Kabila
URL : https://www.valka.cz/Prehled-hlav-statu-Demokraticke-republiky-Kongo-t41495#161464Verze : 0