Main Menu
User Menu

Přehled etiopských hlav státu po roce 1974

Etiopská lidově demokratická republika

předsedové Provizorní vojenské správní rady

12.09.1974-17.11.1974 Aman Mikael Andom
17.11.1974-28.11.1974 Mengistu Haile Mariam
28.11.1974-03.02.1977 Tafari Benti
11.02.1977-10.09.1987 Mengistu Haile Mariam (znovu)

prezidenti

10.09.1987-21.05.1991 Mengistu Haile Mariam
21.05.1991-27.05.1991 Tesfaye Gebre Kidan, úřadující prezident

Etiopie

prezidenti

27.05.1991-28.05.1991 Tesfaye Gebre Kidan, úřadující prezident
28.05.1991-22.08.1995 Meles Zenawi, prozatimní prezident

Etiopská federativní demokratická republika

prezidenti

22.08.1995-08.10.2001 Negasso Gidada
08.10.2001-dosud Girma Wolde-Giorgis Lucha
URL : https://www.valka.cz/Prehled-etiopskych-hlav-statu-po-roce-1974-t41577#162001Verze : 0